Convocatòria de concursos per a la contractació de professorat lector del programa Serra Húnter 2018 (2018/D/LEM/CL/1)
CONCURSOS PER A LA CONTRACTACIÓ DE PROFESSORAT LECTOR DEL PROGRAMA SERRA HÚNTER-2018/D/LEM/CL/1.
Data de la convocatòria
Resolució de 20 d'abril de 2018, de la Universitat Autònoma de Barcelona, per la qual es convoquen els processos selectius per a la contractació de personal docent i investigador en la categoria de professor lector (ajudant doctor) de caràcter temporal en el marc del Pla Serra Húnter (Convocatòria núm. 2018/D/LEM/CL/1).
Termini per presentar les sol·licituds
El termini de presentació de sol·licituds serà de vint dies naturals a contar des de l'endemà de la publicació de la resolució al Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya. (Fins el 28 de maig de 2018).
Publicació DOGC, 8 de maig de 2018
Requisitis
Bases de la Convocatòria:
Sol·licituds i presentació de la documentació:
Les sol·licituds per a prendre part en aquesta convocatòria s’han de formalitzar a través del següent formulari electrònic:
Les persones candidates han d’adjuntar al mateix formulari electrònic els documents següents, en format PDF:
- Títol de doctor o doctora, o resguard d’haver sol·licitat el títol.
- Si està en possessió de l’acreditació o informe favorable, establerts als articles 49 de la Llei 1/2003, de 19 de febrer, d’universitats de Catalunya (LUC), o bé d’una altra acreditació per una agència de qualitat, també haurà d’aportar aquests documents:
- Currículum vitae complet, en format lliure.
- Un document on s’especifiquin les 5 aportacions acadèmiques més valuoses de la persona sol·licitant (articles, llibres, patents...).
Descarregar model de document (català)
Download document template (English) - Una breu descripció de la trajectòria docent (màxim 1 pàgina)
Descarregar model de document (català)
Download document template (English) - Una declaració succinta dels seus interessos docents i de recerca en consonància amb l’àmbit del contracte ofert per als propers 5 anys. El document no excedirà les sis pàgines.
Descarregar model de document (català)
Download document template (English)
English version (PDF)
Resolució provisional d'admesos i exclosos (30/05/2018)
Provisional list admitted or not admitted (30/05/2018)
Resolució definitiva d'admesos i exclosos (15/06/2018)
Final list admitted or not admitted (15/06/2018)
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Biologia Animal, de Biologia Vegetal i d'Ecologia
Àmbit de coneixement: Zoologia / Zoology
Comissió de selecció:
- President/a: Luigi Boitani (Sapienza Università di Roma)
- Secretari/a: Javier Retana Alumbreros (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Ralf-Udo Elhers (Ghent University)
- Vocal 2: Anna Rodolfa Malacrida (University of Pavia)
- Vocal 3: Anssi Laurila (Uppsala university)
- Secretari/a suplent: Silvia Crespo Giménez (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Herwig Leirs (Universiteit Antwerpen)
- Suplent: Itamar Glazer (The Hebrew University-Volcani Center)
- Suplent: Juan Antonio Raga (Universitat de València)
- Suplent: Maria Dolors Piulachs Bagà (Consejo Superior de Investigaciones Científicas)
Criteris de Valoració:
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 6 de setembre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA:
- LLOC:
- HORA:
Resolució de la Primera Fase del Concurs
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Sr. Pedro Abellán
- Sr. Raul Ramos
- Sra. Rosa Maria Fernández
Resolució del Concurs:
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental Socials
Àmbit de coneixement: Tecnologies de la traducció / Translation technologies
Comissió de selecció:
- President/a: Mikel Forcada (Universitat d'Alacant)
- Secretari/a: Anna Matamala (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Sharon O'Brien (Dublin City University)
- Vocal 2: Arnt Lykke Jakobsen (Copenhagen Business School)
- Vocal 3: Franciska M. G. de Jong (Universiteit Utrecht)
- Secretari/a suplent: Mariana Morozco (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Reinhard Rapp (University of Mainz)
- Suplent: Ignacio García (Western Sydney University)
- Suplent: Sue Ellen Wright (Kent State University)
- Suplent: Špela Vintar (University of Ljubljana)
Renuncia-nomenament secretari comissió 11/06/2018
Criteris de Valoració:
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 6 de setembre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 26 d'octubre 2018
- LLOC: 9h
- HORA: Sala Jordi Arbonés, Edifici K, Facultat de Traducció i Interpretació, Universitat Autònoma de Barcelona
- The candidates are asked to devote the time alocated to discuss their futore research plans.
Resolució de la Primera Fase del Concurs
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Dr. Martín Mor, Adrià
- Dr. Igareda González, Paula
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 26 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Martín Mor, Adrià
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental
Àmbit de coneixement: Traducció de l’alemany al català i al castellà / Translation from German to Catalan and Spanish
Comissió de selecció:
- President/a: Gerd Wotjak (Universität Leipzig)
- Secretari/a: Marisa Presas (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Tilbert Dídac Stegman (Universitat Goethe de Frankfurt)
- Vocal 2: Óscar Loureda Lamas (Universität Heidelberg)
- Vocal 3: Cornelia Sieber (University of Mainz)
- Secretari/a suplent: Marta Arumí (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Carsten Sinner (Universität Leipzig)
- Suplent: Christiane Nord (University of Magdeburg)
- Suplent: Pilar Elena (Universidad de Salamanca)
- Suplent: Catalina Jiménez (Universidad de Granada)
*Atesa la composició de la Comissió de Selecció, es recomana que la documentació estigui en llengua alemanya o castellana; a diferencia del que es recomana a la resta de places en el punt 3.1 de les bases de la convocatòria.
Renuncia-nomenament president (04/06/2018)
Nomenament vocal (04/06/2018)
Renuncia-nomenament vocal (02/07/2018)
Renuncia Nomenament President (17/07/2018)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 6 de setembre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 18-19 d'octubre de 2018
- LLOC: Sala Jordi Arbonès, Facultat de Traducció i d’Interpretació
- HORA: 16h
Resolució de la Primera Fase del Concurs
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Sr./a. Montserrat Franquesa Gòdia – jueves 18 de octubre a las 16:00
- Sr./a. Paula Igareda González – jueves 18 de octubre a las 18:30 (Renuncia a la seva candidatura)
- Sr./a. Christian Olalla Soler – viernes 19 de octubre a las 9:00
IMPORTANTE: La Comisión valorará positivamente que las candidatas y el candidato hagan por lo menos una parte de su exposición en alemán.
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 19 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Montserrat Franquesa Gòdia
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental
Àmbit de coneixement: Traducció del català/castellà a l’anglès / Translation from Catalan / Spanish to English
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Comissió de selecció:
- President/a: Dominic Keown (Cambrige university)
- Secretari/a: Allison Beeby (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Gabriela Saldanha (University of Birmingham)
- Vocal 2: David Johnston (Queen's university Belfast)
- Vocal 3: Ricardo Muñoz (Universidad de Las Palmas)
- Secretari/a suplent: Patricia Rodríguez (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Catherine Way (Universidad de Granada)
- Suplent: Louise Johnson (University of Sheffield)
- Suplent: Janet Ann DeCesaris Ward (Universitat Pompeu Fabra)
- Suplent: Daniel Peter Linder (Universidad de Salamanca)
Calendari del Concurs
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 26 de juny de 2018
Resolució de la Primera Fase del Concurs
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase: RUBIO CARBONERO, GEMMA
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
Dia: 7 de setembre de 2018
Hora: 10:00h
Lloc: Sala Jordi Arbonés, Edifici K
Facultat de Traducció i Interpretació
Universitat Autònoma de Barcelona
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 7 de setembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: RUBIO CARBONERO, GEMMA
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Pedagogia Sistemàtica i Social
Àmbit de coneixement: Teoria i història de l’educació / Theory and history of education
Comissió de selecció:
- President/a: Sabine Reh (Humbodt-Universiät Zu Berlin)
- Secretari/a: Xavier Úcar (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Vicky Johnson (Goldsmiths, University of London)
- Vocal 2: Miquel Martínez (Universitat de Barcelona)
- Vocal 3: Jón Torfi Jónasson (Háskóli Islands (Unviersity of Iceland))
- Secretari/a suplent: Pilar Pineda (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Chris Davies (University of Oxford)
- Suplent: Marie Clarke (University College Dublin)
- Suplent: Rosa Maria Buxarrais (Universitat de Barcelona)
- Suplent: Manfred Liebel (Freie Universität Berlin)
Renuncia-nomenament secretari comissió 11/06/2018
Renuncia-nomenament vocal comissió 11/06/2018
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 6 de setembre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 16 de novembre de 2018
- LLOC: Sala de juntes, G5. Facultat de Ciències de l'Educació.
- HORA: 14h.
Resolució de la Primera Fase del Concurs
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Angelina Sánchez Marti
- Aida Urrea Monclús
- Geo Saura Casanova
* Indicacions de la comissió evaluadora:
- Es recomana que la defensa es faci en anglès (parlar en angles i suport en català si escau)
- Es suggereix que les candidates/candidat puguin realitzar la seva defensa en 40 minuts.
- Els membres del tribunal demanen si les candidates/candidat poden enviar, com més aviat millor, un article en anglès perquè ells disposin de més elements per fer l'avaluació. Aquest article s'haurà d'enviar al correu electrònic següent: miquelmartinez@ub.edu
- Criteris segona fase:
1) The significance and impact of the scientific publications & participation on competitive research projects national and international.
2) Integration of the research with the Department research's groups.
3) The quality of the teaching developed and the adaptation of their teaching to the Department teaching needs & Ability to interact with students.
4) Knowledge transfer activities with the society (public administration or international organizations)
5) Mobility and International visibility
6) Able to teach in both languages: Catalan and English.
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 16 de novembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Aida Urrea Monclús
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Geologia
Àmbit de coneixement: Estratigrafia / Stratigraphy
Comissió de selecció:
- President/a: Aral I. Okay (Istanbul Technical University)
- Secretari/a: Oriol Oms (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Maria Mutti (Institute of Geosciences, Postdam)
- Vocal 2: J. Andrew G. Cooper (Ulster University)
- Vocal 3: Maria Rose Petrizzo (University of Milan)
- Secretari/a suplent: David Gómez Gras (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Ian Jarvis (Kingston University London)
- Suplent: Pere Puig (Consejo Superior de Investigaciones Científicas)
- Suplent: Victoriano Pujalte (Universidad del País Vasco)
- Suplent: Aitor Payrós (Universidad del País Vasco)
Renuncia-nomenament secretari (03/07/2018)
Renuncia-nomenament secretari suplent (31/07/2018)
Renuncia nomenament vocal (17/10/2018)
Resolució nomenament de la nova comissió (02/04/2020)
Nova Comissió de selecció:
- President: Hugh Jenkyns (Oxford)
- Secretari: Lluís Casas Duocastella (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Graham Shields (University College London)
- Vocal 2: Maria Triantaphyllou (NKUA)
- Vocal 3: Simoneta Monechi (Università di Firenze)
- Secretari suplent: Enric Vicens Batet (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: John E. A Marshall (U. Southampton)
- Suplent: Emanuela Mattioli (U. Lyon)
- Suplent: Michele Morsilli (U. Ferrara)
- Suplent: Thomas Servais (U. Lille)
Renúncia-nomenament vocal 3 (28/07/2020)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Nous Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 1 d'octubre de 2020
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 13 de novembre de 2020
- LLOC: 09:30h
- HORA: Sala d'Actes de la Facultat de Ciències (C1/-178)
Resolució de la primera fase del concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Miquel Poyatos
- Alan T. Baxter
- Enrique Gómez Rivas
Segons la resolució de l'acta amb data 13 de novembre de 2020, la comissió de selecció proposa nomenar a:
- Miquel Poyatos
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Psicologia Clínica i de la Salut
Àmbit de coneixement: Personalitat, Avaluació i Tractament Psicològic / Personality, Evaluation and Psychological Treatment
Comissió de selecció:
- President/a: Constantine Sedikides (University of Southampton)
- Secretari/a: Neus Vidal Barrantes (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Andre Aleman (University of Groningen)
- Vocal 2: Cristina Botella (Universitat Jaume I)
- Vocal 3: Brian R. Little (Cambridge University)
- Secretari/a suplent: Rafael Torrubia Beltri (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Olivier Luminet (Université catholique de Louvain)
- Suplent: Jerome Rossier (Université de Lausanne)
- Suplent: Enrique Echeburúa (Universidad del País Vasco)
- Suplent: Hélène Verdoux (Université de Bordeaux)
Renuncia-nomenament secretari comissió 04/06/2018
Renuncia-nomenament president comissió 11/07/2018
Renuncia-nomenament vocal comissió 11/07/2018
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 25 de setembre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 8 de gener de 2019
- LLOC: Sala d'Actes (B7/1056) de la Facultat de Ciències Socials i Lletres, Edifici B, Campus de Bellaterra, UAB.
- HORA: Ana Barajas: 9 h – 10.30 h
Eleni Petkari: 11 h – 12.30 h
Claudia Scorolli: 12.30 h – 14 h - Les candidates disposaran de 60 minuts per fer la seva presentació i els membres de la Comissió de Selecció formularan les qüestions que considerin oportunes durant 30 minuts / The candidates will have 60 minutes for their presentation, and the Selection Committee will then ask any questions that it considers appropriate for 30 minutes.
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Claudia Scorolli
- Ana Barajas Vélez
- Eleni Petkari
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 8 de gener de 2019, la comisió de selecció proposa nomenar a: BARAJAS VELEZ, ANA
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Ciències de l'Antiguitat i de l'Edat Mitjana
Àmbit de coneixement: Història medieval / Medieval History
Comissió de selecció:
- President/a: Helena Hamerow (Oxford university)
- Secretari/a: Isabel Rodà de Llanza (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Claudia Märtl (Ludwig Maximilians Universität München)
- Vocal 2: Aleksander Pluskowski (University of Reading)
- Vocal 3: Andrea Augenti (Università di Bologna)
- Secretari/a suplent: Gemma Rubí Casals (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Antoni Furió Diego (Universitat de València)
- Suplent: Antonio Malpica Cuello (Universidad de Granada)
- Suplent: Fredrik Charpentier (Stockholm University)
- Suplent: Francisco García Fitz (Universidad de Extremadura)
Renuncia-nomenament secretària comissió 04/10/2018
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
- Data de constitució de la Comissió de Selecció: 8 d'octubre de 2018
- Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 15 de febrer de 2019
- LLOC: B7/052 Sala de graus (Sala d'actes, reunions i juntes), Edifici B, Facultat de Ciències Socials i Letres.
- HORA: 8,30h (Els candidats se'ls convoca a les 8,30 h. del matí amb tota la documentació requerida.)
- La comisiió demana als candidats que portin justificants acreditatius dels mèrits curriculars:
1- Acreditació de la posició acadèmica actual i del nomenament corresponent.
2- Participació en grups de recerca
3- Participació en projectes d'investigació
4- Certificats de publicacions en premsa expedits per l'editorial.
5- Certificats de docència
6- Certificats de beques i ajuts rebuts
7- Certificats de seminaris i conferències impartides
8- Acreditacions diferents a la de lector.
I s'hauran de portar físicament les seves publicacions
Renuncia-nomenament presidenta comissió 13/12/2018
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase per ordre de puntuació / List of candidates who have passed the first phase:
- JESÚS BRUFAL SUCARRAT
- ALMUDENA BLASCO VALLES
- AINHOA CASTRO CORREA
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 15 de febrer de 2019, la comisió de selecció proposa nomenar a: JESÚS BRUFAL SUCARRAT
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Economia i Història Econòmica
Àmbit de coneixement: Macroeconomia i Economia monetària / Macroeconomics and Monetary Economics
Comissió de selecció:
- President/a: Timothy Kehoe (University of Minnesota)
- Secretari/a: David Pérez Castrillo (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Jan-Egbert Sturm (ETH Zürich)
- Vocal 2: Kent Matthews (University of Cardiff)
- Vocal 3: Virginia Sánchez-Marcos (Universidad de Cantabria)
- Secretari/a suplent: Jordi Massó Carreras (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Wouter Den Haan (London School of Economics)
- Suplent: Miguel Leon-Ledesma (University of Kent)
- Suplent: Nezih Guner (CEMFI/ICREA)
- Suplent: Núria Rodríguez-Planas (City University New York)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Llista d'admesos:
- WILFREDO FERNANDO LEIVA MALDONADO
- FEDERICO DEMARIA
- JAVIER FERNANDEZ BLANCO
- FRANK VOLLMER
- LUISA PAOLOTTI
Calendari del concurs:
- Data de constitució de la comissió de selecció: 21 de juny de 2018
- Data de la segona fase del concurs (prova presencial)
- DIA: 28 de setembre de 2018
- LLOC: Sala de Graus de la Facultat d'Economia i Empresa
- HORA: 11:30
Resolució de la primera fase del concurs:
Persones candidates que suepren la pirmera fase/list of candidates who have passed teh first phase:
JAVIER FERNANDEZ BLANCO
Resolució del concurs:
D'acord amb la resolució de l'acta de 28 de setembre del 2018, la comissió proposar adjudicar la plaça a: JAVIER FERNÁNDEZ BLANCO
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Dret Públic i de Ciències Historicojurídiques
Àmbit de coneixement: Dret del treball i de la seguretat social / Labor law and social security
Comissió de selecció:
- President/a: Jesús Cruz Villalón (Universidad de Sevilla)
- Secretari/a: Rafael Arenas García (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Guy Davidow (Hebrew University)
- Vocal 2: Tamara Hervey (University of Sheffield)
- Vocal 3: Silvia Ciucciovino (Università Roma Tre)
- Secretari/a suplent: Teresa Freixes Sanjuan (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Ruth Dukes (University of Glasgow)
- Suplent: Aristea Koukiadaki (University of Manchester)
- Suplent: Margarita Ramos Quintana (Universidad de La Laguna)
- Suplent: Maria Amparo Ballester Pastor (Universitat de València)
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 3 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa donar per conclòs el procediment i declarar la plaça deserta:
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Filosofia
Àmbit de coneixement: Història de la ciència / History of Science
Comissió de selecció:
- President/a: Ilana Löwy (King's College London)
- Secretari/a: Xavier Roqué (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Patricia Fara (University of Cambridge)
- Vocal 2: Fredrik Charpentier (Stockholm University)
- Vocal 3: Anna Simões (University of Lisbon)
- Secretari/a suplent: Cecilio Garriga Escribano (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Kärin Nickelsen (Ludwig Maximilians Universität München)
- Suplent: Jon Agar (University College London)
- Suplent: Josep Lluís Barona Vilar (Universitat de València)
- Suplent: Philip Beeley (Oxford university)
Renuncia-nomenament secretari comissió 12/06/2018
Renuncia-nomenament secretari comissió 27/06/2018
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: October, the 5th, 2018 9h.
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
LLOC: Sala de Juntes, Departament de Filosofia, UAB
Day: 20th December, 2018
Place: Sala de Juntes, Departament de Filosofia, UAB
Mr. Sastre Juan, Jaume - 9:30 am
Ms. Serrano Jerez, Gladys Elena - 11:15 am
Ms. Florensa Rodríguez, Clara - 14:45 pm
Mr. Valentines Álvarez, Jaume - 16:30 pm
Mr. Ms. Cirac Claveras, Gemma - 18:15 pm
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Sastre Juan, Jaume
- Serrano Jerez, Gladys Elena
- Florensa Rodríguez, Clara
- Valentines Álvarez, Jaume
- Cirac Claveras, Gemma
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 20 de desembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Sastre Juan, Jaume
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Dret Públic i de Ciències Historicojurídiques
Àmbit de coneixement: Història del dret i de les institucions / History of law and institutions
Comissió de selecció:
- President/a: David Fraser (Unviersity of Nottingham)
- Secretari/a: Rafael Arenas García (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Paul du Plessis (University of Edinburgh)
- Vocal 2: Margarita Serna Vallejo (Universidad de Cantabria)
- Vocal 3: Emmanuelle Chevreau (Université Paris II Panthéon-Assas)
- Secretari/a suplent: Teresa Freixes Sanjuan (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Randall Lesaffer (Tilburg University)
- Suplent: Gerry Maher (University of Edinburgh)
- Suplent: Isabel Ramos Vázquez (Universidad de Jaén)
- Suplent: Silvia Marton (University of Bucharest)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 24 de juliol de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: October 5th, 2018
- LLOC: Seminari de Graus, UAB. Facultat de Dret.
- HORA: 9:30h
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Cañabate Pérez, José
- Vallès Muñio, Daniel
- Vegh Weis, Valeria
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 5 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Cañabate Pérez, José
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Dret Públic i de Ciències Historicojurídiques
Àmbit de coneixement: Dret financer i tributari / Financial and tax law
Comissió de selecció:
- President/a: Laurence Gormley (University of Groeningen)
- Secretari/a: Rafael Arenas García (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Giuseppe Melis (LUISS Guido Carli)
- Vocal 2: Rita de la Feria (University of Leeds)
- Vocal 3: Pilar Alguacil Marí (Universitat de València)
- Secretari/a suplent: José Antonio Fernández Amor (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Amparo Grau Ruíz (Universidad Complutense de Madrid)
- Suplent: Edoardo Traversa (Université Catholique de Louvain)
- Suplent: Yolanda García Calvente (Universidad de Málaga)
- Suplent: Isaac Merino Jara (Universidad del País Vasco)
Resolució del concurs: Segons resolució de l'acta, amb data 3 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa donar per conclòs el procediment i declarar la plaça deserta:
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Art i de Musicologia
Àmbit de coneixement: Etnomusicologia / Ethnomusicology
Comissió de selecció:
- President/a: François Picard (Université Paris Sorbonne)
- Secretari/a: María Carmen Gómez Muntané (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Franco Fabbri (University of Huddersfield)
- Vocal 2: Fiona Magowan (Queen's university Belfast)
- Vocal 3: Martin Stokes (King's College London)
- Secretari/a suplent: Jordi Ballester Gibert (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Salwa El-Shawan Castelo-Branco (Universidade Nova de Lisboa)
- Suplent: Martin Clayton (Durham University)
- Suplent: Julio Mendívil (Universität Wien)
- Suplent: Enrique Cámara de Landa (Universidad de Valladolid)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 27 de juliol de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: October 4th, 2018
- LLOC: Seminar of Musicology, UAB. Facultat de Filosofia i Lletres. Departament d’Art i de Musicologia
- HORA: 9:00 – 11:00 a.m. Interview candidate 1 (brief introduction + lecture = 60 minutes //
committee’s questions = 60 minutes)
11:30 a.m. – 1:30 p.m. Interview candidate 2 (brief introduction + lecture = 60 minutes // committee’s questions = 60 minutes)
1:30 – 3:30 p.m. Lunch
3:30 – 5:30 p.m. Interview candidate 3 (brief introduction + lecture = 60 minutes //
committee’s questions = 60 minutes)
5:30 p.m. Proposal for contract in order of priority
Llista d'admesos:
- Silvia MARTÍNEZ
- Sara REVILLA
- Masaya SHISHIKURA
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Silvia MARTÍNEZ
- Sara REVILLA
- Masaya SHISHIKURA
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 4 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: MARTINEZ GARCIA, SILVIA
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Didàctica de la Matemàtica i de les Ciències Experimentals
Àmbit de coneixement: Didàctica de la Matemàtica / Didactics of Mathematics
Comissió de selecció:
- President/a: Barbara Jaworski (Loughborough University)
- Secretari/a: Núria Planas (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Salvador Llinares (Universidad de Alicante)
- Vocal 2: Gabriele Kaiser (Universität Hamburg)
- Vocal 3: Maria Alessandra Mariotti (University of Siena)
- Secretari/a suplent: Mariona Espinet Blanch (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Carl Winslow (University of Copenhanguen)
- Suplent: Maria Meletiou-Mavrotheris (European University Cyprus)
- Suplent: Marianna Bosch (Universitat Ramon Llull)
- Suplent: Vicenç Font (Universitat de Barcelona)
Renuncia-nomenament secretari comissió 19/06/2018
Renuncia-nomenament president comissió 23/07/2018
Renuncia-nomenament vocal 1 comissió 23/07/2018
Renuncia-nomenament vocal 2 comissió 23/07/2018
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 5 d'octubre de 2018 a les 18h.
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: November 29th and 30th, 2018
- LLOC: Sala de Juntes, Facultat de Ciències de l’Educació, Universitat Autònoma de Barcelona, Bellaterra
- HORA: 8,30h first call, and 8,45h second call
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Albert Mallart Solaz
- Laura Morera Úbeda
- Montserrat Prat Moratonas
*The candidates will have 90 minutes to present their CV and give a seminar on a research topic they select, leaving some time for questions from the committee.
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 30 de novembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: Montserrat Prat Moratonas
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Didàctica de la Llengua i la Literatura i de les Ciències Socials
Àmbit de coneixement: Didàctica de la Llengua i la Literatura / Didactics of Language and Literature
Comissió de selecció:
- President/a: Jean-Paul Bronckart (Université de Genève)
- Secretari/a: Teresa Colomer Martínez (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Vicent Salvador i Liern (Universitat Jaume I)
- Vocal 2: Anthony Liddicoat (University of Warwick)
- Vocal 3: Susann Fischer (Universität Hamburg)
- Secretari/a suplent: Melinda Dooly Owenby (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Adriana Patiño (University of Southampton)
- Suplent: Carlos de Pablos-Ortega (University of East Anglia)
- Suplent: Anne-Laure Foucher (Université Clermont-Auvergne)
- Suplent: Vally Lytra (Goldsmiths, University of London)
Criteris de Valoració: CRITERIS UAB-LE-534
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 25 de juny de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 20 de setembre
- LLOC: Sala de Juntes de la Facultat de Ciències de l'Educació de la UAB
- HORA: 10 H
La Comissió d'avaluació demana a les candidates que ajustin la seva exposició oral de la segona prova del concurs a 45 minuts màxim
Llista d'admesos:
ALIAGAS MARIN, CRISTINA
RUBIO CARBONERO, GEMA
SALAS, NAYMÉ
BIRELLO MARILISA
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
ALIAGAS MARIN, CRISTINA
SALAS, NAYMÉ
BIRELLO MARILISA
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 20 de setembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: ALIAGAS MARIN, CRISTINA
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Ciència Política i de Dret Públic
Àmbit de coneixement: Dret Penal / Criminal Law
Comissió de selecció:
- President/a: Marcelo Aebi (Université de Lausanne)
- Secretari/a: Mercedes García Arán (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: John Vervaele (University of Utrecht)
- Vocal 2: Alisdair Gillespie (Lancaster University)
- Vocal 3: Antje du Bois-Pedain (University of Cambridge)
- Secretari/a suplent: Joan Botella Corral (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: James Chalmers (University of Glasgow)
- Suplent: Vincenzo Militello (Università delgi Studi di Palermo)
- Suplent: Juan Carlos Carbonell Mateu (Universitat de València)
- Suplent: Wanda Mastor (Université Toulouse I Capitole)
- Renuncia-nomenament vocal (04/06/2018)
Criteris de valoració: CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 25 de juny de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 20 de octubre
- LLOC: Sala de Grados de la Facultad de Derecho de la UAB
- HORA: 9.30 H
Llista d'admesos:
MORA GONZÁLEZ, JESÚS IVÁN
GUARDIOLA LAGO, MARIA JESÚS
VALERIA VEGH WEIS
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
MORA GONZÁLEZ, JESÚS IVÁN
GUARDIOLA LAGO, MARIA JESÚS
VALERIA VEGH WEIS
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 22 d'octubre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: GUARDIOLA LAGO, MARIA JESÚS
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Periodisme i de Ciències de la Comunicació
Àmbit de coneixement: Comunicació i Periodisme / Communication and journalism
Comissió de selecció:
- President/a: David Deacon (Loughborough University)
- Secretari/a: Josep Maria Català i Domènech (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Emilia Buonanno (Università di Roma La Sapienza)
- Vocal 2: Mervi Pantti (University of Helsinki)
- Vocal 3: Tapio Varis (University of Tampere)
- Secretari/a suplent: Juan José Perona Páez (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Neil Thurman (Ludwig-Maximilians-Universität)
- Suplent: Karen Sanders (St. Mary's University, Twickenham London)
- Suplent: Juan Carlos Suárez Villegas (Universidad de Sevilla)
- Suplent: Baldwin Van Gorp (KU Leuven)
Renuncia-nomenament president (03/07/2018)
Renuncia-nomenament vocal (16/07/2018)
Criteris de valoració:
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 25 de juliol de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
LLOC: Sala de Graus
DIA: November 29,2018
10h: Pedro Molina Rodríguez-Navas
15,30 h: Cristina Pulido Rodríguez
DIA: November 30,2018
10h: Jonathan Bright
Llista d'admesos:
- NOVIKAU ALIAKSANDR
- PUJOL OZONAS, CRISTINA
- MASANET JORDA, MARIA JOSE
- MOLINA RODRÍGUEZ-NAVAS, PEDRO
- PULIDO RODRIGUEZ, CRISTINA
- SANTIAGO GIRALDO LUQUE
- RUBIO CARBONERO, GEMA
- CARNIEL BUGS, RICARDO
- BRIGHT, JONATHAN
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- Pedro Molina Rodríguez-Navas
- Cristina Pulido Rodríguez
- Jonathan Bright
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 30 de novembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a:
Cristina Pulido Rodríguez
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Dret Privat
Àmbit de coneixement: Dret mercantil/ Commercial law
Comissió de selecció:
- President/a: Javier Camacho de los Ríos (Universidad de Granada)
- Secretari/a: Teresa Freixes Sanjuan (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Christian Twigg-Flesner (University of Warwick)
- Vocal 2: Massimiliano Piras (Università di Cagliari)
- Vocal 3: Alison Jones (King's College London)
- Secretari/a suplent: Eliseo Sierra Noguero (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Marco Ventoruzzo (Università Bocconi)
- Suplent: Laura MacGregror (University of Edinburgh)
- Suplent: Jose Manuel Martin Osante (Universidad del País Vasco)
- Suplent: Andreas Engert (University of Mannheim)
Nombre de places: 1
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Ciències de l'Antiguitat i de l'Edat Mitjana
Àmbit de coneixement: Arqueologia clàssica/ Classical archeology
Comissió de selecció:
- President/a: Simon Keay (University of Southampton)
- Secretari/a: Isabel Rodà de Llanza (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Martin Millett (University of Cambridge)
- Vocal 2: Lin Foxhall (University of Liverpool)
- Vocal 3: Pierre Moret (Université de Toulouse)
- Secretari/a suplent: Joan Gómez Pallarès (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Josep Maria Nolla Brufau (Universitat de Girona)
- Suplent: Luisa Migliorati (Università di Roma La Sapienza)
- Suplent: Hella Eckardt (University of Reading)
- Suplent: José Miguel Noguera Celdrán (Universidad de Murcia)
CRITERIS DE VALORACIÓ/ASSESSMENT CRITERIA
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 17 de setembre de 2018
Data de la Segona Fase del Concurs (prova presencial):
- DIA: 20 de novembre de 2018
- LLOC: Sala de Juntes de la Facultat de Filosofia i LLetres, UAB.
- HORA: 11h (L'ordre de cada candidat/a es determinarà per sorteig.)
Resolució de la Primera Fase del Concurs:
Persones candidates que superen la Primera Fase/List of candidates who have passed the first phase:
- RODRIGO REQUENA, ESTHER
- MAS FLORIT, CATALINA
- EL MHASSANI, MOHAMED
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 20 de novembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a: RODRIGO REQUENA, ESTHER
Nombre de places: 3
Categoria: Lector/a / Tenure-eligible lecturer
Departament al qual està adscrita: Empresa
Àmbit de coneixement: Empresa / Business
Comissió de selecció:
- President/a: Bart Clarysse (ETH Zürich)
- Secretari/a: Diego Prior (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Vocal 1: Meryem Duygun (University of Nottingham)
- Vocal 2: Maura Sheenan (Edinburgh Napier Univeristy)
- Vocal 3: Inés Herrero (Universidad Pablo de Olavide)
- Secretari/a suplent: Pere Ortín (Universitat Autònoma de Barcelona)
- Suplent: Mehment Demirbag (University of Essex)
- Suplent: Arja Ropo (University of Tampere)
- Suplent: Walter Briec (Université de Perpignan-Via Domitia)
- Suplent: Rafaela Dios-Palomares(Universidad de Córdoba)
Criteris de Valoració: CRITERIS UAB-LE-527-528-529
Llista d'admesos:
- Guillaume DUMONT
- Christopher DURUGBO
- Sotirios KARATZIMAS
- Isabel NARBÓN
- Javier PALACIOS
- Eva PARGA
- Florina SILAGHI
- Andreu TURRÓ
Calendari del Concurs:
Data de constitució de la Comissió de Selecció: 4 de setembre de 2018
Data de la segona fase del concurs (prova presencial):
19 de novembre de 2018
- Christopher DURUGBO: 9 A.M.
- Sotirios KARATZIMAS: 10:00 A.M.
- Florina SILAGHI: 11:00 AM
- Andreu TURRÓ: 12:00 AM
Seminar E1. Dpt. of Business at Campus de Bellaterra (Universitat Autònoma de Barcelona)
Resolució de la primera fase del concurs:
Persones candidates que superen la pirmera fase/ List of candidates who have passed teh first phase:
- Florina SILAGHI
- Sotirios KARATZIMAS
- Andreu TURRÓ
- Christopher DURUGBO
Resolució del concurs:
Segons resolució de l'acta, amb data 19 de novembre de 2018, la comisió de selecció proposa nomenar a:
- Florina SILAGHI
- Andreu TURRÓ