Junta de Facultat

 

COMPOSICIÓ DE LA JUNTA DE FACULTAT DE FILOSOFIA I LLETRES
Actualitzat: gener 2021

 
MEMBRES NATS  
   
Equip de Deganat  
Carbonell, Joan                         Degà
Curell, Hortènsia                       Vicedegana d’Ordenació d’Estudis
Freixas, Margarita                     Vicedegana de Qualitat
Oller, Marta Vicedegana d'Estudis de Grau
Pèlachs, Albert                          Secretari i vice. d’Economia, Infraestructures i Promoció
Roqué, Xavier                           Vicedegà d’Estudis de Postgrau
Santirso, Manuel                       Vicedegà de Comunitat Universitaria, Ocupabilitat, Mobilitat i Internacionalització
   
Directors/es de Departament
Badia, Anna Geografia
Cabré, Teresa Filologia Catalana
De Rueda, Francesc J. Art i Musicologia
Fernandez, Ana Filologia Anglesa i de Germanística
Gamper, Daniel                          Filosofia
Garriga, Cecili Filologia Espanyola
Piella, Anna M. Antropologia Social i Cultural
Puigvert, Gemma                       Ciències de l'Antiguitat i de l'Edat Mitjana
Ripoll, Ricard                              Filologia Francesa i Romànica
Saña, Maria Prehistòria
Vilanova, Francesc                     Història Moderna i Contemporània
   
Coordinadors/es de Grau
Carreras, Cèsar                         Arqueologia
Casacuberta, David Filosofia
Cebollada, Àngel Geografia, Medi Ambient i Planificació Territorial
Coll, Mercè                               Filologies Combinades
Cortés, Francesc                       Musicologia
Estrada, Marta Estudis Francesos
Fons, Virgínia Antropologia Social i Cultural
Hernández, Bernat                    Història
Jané, Òscar                               Humanitats
Orriols, Anna Història de l’Art
Pàmias, Jordi                            Ciències de l'Antiguitat
Pladevall, Elisabet                     Estudis Anglesos
Rodríguez, Juan Llengua i Literatura Espanyoles
Torras, Meri                               Estudis Socioculturals de Gènere
Vall, F. Xavier                             Filologia Catalana: Estudis de Literatura i Lingüística
   
MEMBRES ELECTES  
   
SECTOR A PROFESSORAT  
   
Antropologia Social i Cultural   
Clua i Fainé, Montserrat  
Molina González, José Luis  
Valdés Gázquez, Maria  
   
Art i Musicologia  
Ballester Gibert, Jordi  
Carrero Santamaría, Eduardo  
Castiñeiras Gonzalez, Manuel A.  
Claveria Nadal, Montserrat  
Gan Quesada, Germán  
Llorens Moreno, Núria  
Orriols Alsina, Anna  
Rico Camps, Daniel  
   
Ciències de l'Antiguitat i de l'Edat Mitjana
Alemany Vilamajó, Agustí  
Antela Bernardez, Borja  
Cortadella Morral, Jordi  
Iglesias Fonseca, J.Antoni  
Olesti Vila, Oriol  
   
Filologia Anglesa  
Capdevila Batet, Montserrat   
Cebrian Puyuelo, Juli   
Codó Olsina, Eva   
Coral Escolà, Jordi   
Font Paz, Carme   
Hand Cranham, Felicity   
Llinàs Grau, Mireia   
Oliver del Olmo, Sonia   
Tubau Muntaña, Susagna   
   
Filologia Catalana  
Cabré Ollé, Lluís  
Casals Martorell, Daniel  
Foguet Boreu, Francesc  
   
Filologia Espanyola  
Aguilar Cuevas, Lourdes  
Amores García, Montserrat   
Buenafuentes de la Mata, Cristina  
Ferrús Anton, Beatriz  
Julià Garriga, Jordi  
Machuca Ayuso, María  
Penedo Picos, Antonio  
Poch Olivé, Dolors  
Pontón Gijón, Gonzalo  
Prat Sabater, Marta  
Rodríguez Sellés, Yolanda  
Sánchez Lancis, Carlos Eliseo  
Serés Guillén, Guillermo  
Valdés Gázquez, Ramón  
   
Filologia Francesa i Romànica  
Arqués Corominas, Rossend  
Baqué Millet, Lorraine  
Blanco  Escoda, Xavier  
Cerdà Subirachs, Jordi  
Vilella Morató, Eduard  
   
Filosofia  
Jaques Pi, Jèssica  
Mensa Valls, Jaume  
Nieto Galan, Agustí  
Vilar Roca, Gerard  
   
Geografia  
Baylina Ferré, Mireia  
Blanco Romero, Asunción  
Durà Guimerà, Antoni  
Miralles Guasch, Carme  
Módenes Cabrerizo, Juan Antonio  
Nadal Tersa, Jordi  
Ortiz Guitart, Anna  
Prats Ferret, Maria  
Solana Solana, Antonio Miguel  
Vera Martin, Anna  
   
Història Moderna i Contemporània
Fernández Terricabras, Ignasi  
Figuerola Garreta, Jordi  
Marín Corbera, Martí  
Morente Valero, Francisco  
Rodrigo Sánchez, Javier  
Rubí Casals, Gemma  
Serrallonga Urquidi, Joan  
Veiga Rodríguez, Francisco  
Ysàs Solanes, Pere  
   
Prehistòria  
Clop García, Xavier  
Piqué Huerta, Raquel  
   
SECTOR B PROFESSORAT  
   
Antropologia Social i Cultural  
González Echevarría, Aurora  
   
Art i Musicologia  
Enjuanes Puyol, Sol  
Solanilla Demestre, Victòria  
Villalonga Gordaliza, Annabel  
   
Ciències de l'Antiguitat i de l'Edat Mitjana
Carbajo Molina, Francisco  
Gestí Bautista, Joaquim  
Vila Carabasa, Josep M.  
   
Filologia Anglesa   
Jané Lligé, Jordi  
Owen, David  
Pividori Gurgo, María Cristina  
   
Filologia Espanyola  
García Rodríguez, Joseph  
Ritondale, Elena  
Saura Clares, Alba  
   
Filologia Francesa i Romànica  
Corral Fullà, Anna  
   
Geografia  
Castelló Bueno, Marc  
Gisbert Traveria, Meritxell  
Pérez Mateos, Àngels  
Zabala Torres, Alaitz  
   
Història Moderna i Contemporània
Kneper, Gennadi  
   
SECTOR C ESTUDIANTS  
   
Antropologia Social i Cultural  
Aspa Martín, Judith  
Cortacans Rotger, Alzira  
Gallofre Ocaña, Roger  
Gómez Méndez, Paula  
Masoliver Bigas, Marta  
Navarro Bou, Carla  
Vila Ribas, Guillem  
   
Arqueologia  
Abad Platas, Ignasi  
Comas Rodríguez, Adrià  
Gómez Andreu, Míriam  
Zapatero Romero, Ana  
   
Ciències de l'Antiguitat  
Carnicé Silvestre, Mònica  
Ruíz Sánchez, David  
   
Estudis Anglesos  
Bernaus Torrents, Judit  
Salvó Nogueras, Jan  
   
Filologia Catalana  
Font Bragulat, Germinal  
Segura Mateu, Maria de Lluc  
   
Filologies Combinades  
Noguera Coll, Blanca  
Oliva Sabater, Sofia  
Sadurní Planas, Sira  
   
Filosofia  
Palau Marzà, Ximo  
Pineda Herruzo, Javier  
   
Geografia  
Cerdeira Casals, Ferran  
Clota Vidal, Berta  
Julià Majó, Clara  
López Arias, Alexis  
Sánchez-Valverde Albarello, Sara-Ángeles  
   
Història   
Albàs Gómez, Maria  
Aliagas Picazo, Lucía  
Cabra Garcia, Marçal  
Cols Torras, Joan Pau  
Font Bragulat, Ítaca  
Gorjón Pedrola, David  
Güell Almirall, Oriol  
Illesca Soriano, Adrià  
Jiménez Boronat, Mar  
Molló Henao, Ariadna  
Ninou Pardo, Marta Yihong  
Rodrigo Núñez, Judit  
Trincado Blanco, Sofía  
   
Història de l'Art  
Calamote Naegel, Cristina  
Chaves Moreno, Aitana  
Ferret Sànchez, Marçal  
Lumière Antonio, Àngela  
Parramon Calbó, Gina  
Pujol Mejias, Xavi  
   
Humanitats  
Andreu Vila, Marta  
Catalan Guimerà, Joan  
Mena López, Claudia  
Planells Inglada, Tanit  
Rachdi Mennana, Chayma  
   
Musicologia  
Barceló Ballester, Apol·lònia Isabel  
Font i Sancho, Albert  
Viana Martínez, Maria Jose  
   
SECTOR D PAS  
   
Berlana Martín, María Jesús  
Bonilla Hontoria, Josep Antoni  
Casás Mata, Sara  
Chaves Aguilar, Antonio  
Codolar Gil, Susanna  
Costa Arranz, Jose Luis  
Izquierdo González, Montserrat  
Mañogil Marimon, Sandra  
Molina Estévez, Esther  
Moreno Garriga, Montserrat  
Perona Robles, Purificación  
Ruiz Fernández, M.Carmen  
Sánchez Solbes, David