Junta de Facultat

La Junta és l'òrgan col·legiat de govern de la Facultat. Està formada per 50 membres:

- El degà o degana, que la presideix
- Els membres de l'equip de govern de la Facultat
- L'administrador o administradora
- Una representació del personal acadèmic i del personal investigador en formació de cada departament
- Una representació dels estudiants de les diferents titulacions
- Una representació del PAS
- Una representació dels professors i professores no funcionaris i dels becaris i becàries en formació

La Junta de Facultat compta amb comissions delegades, que actuen com a òrgans assesors. Les comissions permanents de la Facultat són:

- La Comissió d'Ordenació Acadèmica
- La Comissió d'Economia i Serveis
- La Comissió de Relacions Institucionals

 EQUIP DEGANAT

  • Degana: Laura Feliu Martínez
  • Secretari i Coordinador del projecte SIGQ de la Facultat: Àlex Casademunt Monfort
  • Vicedegà d’Ordenació Acadèmica: Agustí Bosch Gardella
  • Vicedegana de TFG i de Professionalització: Maria del Mar Griera Llonch
  • Coordinadora de titulacions i Coordinadora del Grau de Sociologia i dels dobles graus: Sociologia+Estadística Aplicada i Ciència Política i Gestió Pública +Sociologia: Olga Serradell Pumareda
  • Coordinador del Grau de Relacions Internacionals: Oriol Costa Fernández
  • Coordinador del Grau de Ciència Política i Gestió Pública i del doble grau de Ciència Política i Gestió Pública+Dret: Guillem Rico Camps
  • Coordinadora Programes de Màster: Pilar Carrasquer Oto
  • Vicedegà d’Intercanvis i de Relacions Institucionals: Francesc Serra Massansalvador
  • Coordinadora d'Economia i Serveis: Roser Nicolau Nos
  • Administradora de Centre: Esther Ponsà Sánchez

SECTOR A (professorat Permanent)

  • Ana Mar Fernández Pasarín (Ciència Política i Dret Públic)
  • Eva Anduiza Perea (Ciència Política i Dret Públic)
  • Eva Kristine Ostergaard-Nielsen (Ciència Política i Dret Públic)
  • Núria Font Borrás (Ciència Política i Dret Públic)
  • Raquel Gallego Calderón (Ciència Política i Dret Públic)
  • Xavier Ballart Hernández (Ciència Política i Dret Públic)
  • Ferran Izquierdo Brichs (Dret Públic i Ciències Historicojurídiques)
  • Maria Ester Barbé Izuel (Dret Públic i Ciències Historicojurídiques)
  • Rafael Grasa Hernández (Dret Públic i Ciències Historicojurídiques)
  • Francesc Assis Trillas Jané (Economia Aplicada)
  • Guadalupe Souto Nieves (Economia Aplicada)
  • Enrico Mora Malo (Sociologia)
  • Joan Miquel Verd Pericàs (Sociologia)
  • Pedro López Roldán (Sociologia)
  • Sònia Parella Rubio (Sociologia)
  • Maria Teresa Sordé Martí (Sociologia)
  • Xavier Bonal i Sarró (Sociologia)
  • Francesc Muñoz Pradas (Geografia)

SECTOR B (professorat no permanent)

  • Aina Tarabini-Castellani Clemente (Sociologia)
  • Vacant

SECTOR C (estudiants)

  • Max Ferreras Tarrés
  • Matías Sanandrés Capó
  • Guillem Vives Flores
  • Laia Alonso Carbó
  • Fabiola Castany Arisa
  • Berta Vidal Navarrete
  • Laura van Esch Solà
  • Júlia Ruck Guasch
  • Dídac Duran Malapeira
  • Núria González Duch
  • Carmen Martínez Blanc
  • Marc Vilaseca Buxadé
  • Clàudia Mohedano Jiménez
  • Pau Garcia Sánchez
  • Guillem Muñoz Alsina

SECTOR D (PAS)

  • Montserrat Catafal Benito
  • Josep Palau Paloma
  • Andreu Pompas Alcaraz
  • Rosa Maria Saéz Gutiérrez