Edicions anteriors

Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2019-20, 27 d'abril de 2020

La setena edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa es va 
cancel·lar donada la situació totalment excepcional patida i els seus efectes sobre el calendari acadèmic dels estudiants de 2n de Batxillerat.


Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2018-19, 29 d'abril de 2019

La sisena edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats: 


Guanyadors 2018-19

1er. classificat:
Marc Urrutia Miró, de l'IES Leonardo da VInci de Sant Cugat del Vallès

2ona. classificada:
Paula Chamizo Tena, de l'Institut Vallès de Sabadell

3er classificat:
Xavier Alonso-Rodríguez Casanovas, del Col·legi Viaró de Sant Cugat del Vallès


D'altra banda, dels 20 centres participants, els 8 amb la millor qualificació per als seus estudiants han estat:

  • IES Leonardo da VInci de Sant Cugat del Vallès
  • Institut Vallès de Sabadell
  • Col·legi Viaró de Sant Cugat del Vallès
  • Escola Montagut de Vilafranca del Panadès
  • Institut Matadepera de Matadepera
  • Col·legi La Farga de Sant Cugat del Vallès
  • INS Sentmenat de Sentmenat
  • INS Terrassa de Terrassa

Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2017-18, 18 d'abril de 2018

La cinquena  edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats: 


Guanyadors 2017-18

1er. classificat:
Joan Llorente Amaro, de l'IES Montserrat Miró i Vilà de Montcada i Reixac

2ona. classificada:
Catarina Candeias Farinha, de l'IES Cal Gravat de Manresa

3era classificada:
María Roca Martín, del Col·legi La Vall de Bellaterra


D'altra banda, dels 18 centres participants, els 8 amb la millor qualificació per als seus estudiants han estat:
  • IES Montserrat Miró i Vilà de Montcada i Reixac
  • IES Cal Gravat de Manresa
  • Col·legi Ls Vall de Bellaterra
  • Escola Montagut de Vilafranca del Panadès
  • IES Guillem de Berguedà de Berga
  • IES Palau Ausit de Ripollet
  • IES Pere Vives Vich d'Igualada
  • IES Gorgs de Cardanyola del Vallès

Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2016-17, 9 de maig de 2017

La quarta  edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats: 


Guanyadors 2016-17

1er. classificat:
Zaid Harrak-Ghrissi Ichah, de l'IES Joaquima Pla i Farreras de Sant Cugat del Vallès

2ona. classificada:
Carla Chaler Villaró, de l'Escola Pia de Terrassa

3era classificada:
Anna Maria Sayos Artisó, del Col·legi La Vall de Bellaterra


D'altra banda, dels 18 centres participants, els 8 amb la millor qualificació per als seus estudiants han estat:
  • IES Joaquim Pla i Farreras de Sant Cugat
  • Escola Pia de Terrassa
  • Col·legi Ls Vall de Bellaterra
  • IES Torre de Malla de Parets del Vallès
  • IES Cal Gravat de Manresa
  • IES Esteve Albert de Sant Vicenç de Montalt
  • IES Jaume Mimó de Cerdanyola del Vallès
  • IES Pere Vives i Vich d'Igualada

Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2015-16, 25 de maig de 2016

La tercera  edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats:


Guanyadors 2015-16
 
1er Classificat:
Albert Vidal Ribé, del Col.legi La Farga de Sant Cugat
 
2on Classificat:
Roger Argemí Tutusaus, del Centre Mestral d'Igualada
 
3er Classificat:
Daniel F. Arthur Clemente, del Col.legi Viaró de Sant Cugat
 

D'altra banda, dels 24 centres participants, els 8 amb la millor qualificació mitjana per als seus estudiants han estat:
  • Col.legi La Farga
  • Col.legi Viaró
  • IES Premia de Mar
  • IES Manolo Hugue
  • Escola Pia Santa Anna-Mataró
  • Escola Pia Terrassa
  • IES Vacarisses
  • IES Gorgs

Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2014-15, 21 de maig de 2015

La segona  edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats: 

Guanyadors 2014-15

 
1er Classificat:
Albert Salguero Martínez, de l’Escola Joviat de Manresa
 
2a Classificada:
Anna Villagrasa Povedano, del IES Manolo Hugué de Caldes de Montbui
 
3er Classificat:
Xavier Rué Ratera, del IES Vallès de Sabadell
 

D'altra banda, dels 41 centres participants, els 10 amb la millor qualificació mitjana per als seus estudiants van ser, per ordre alfabètic:
  • Escola Cingle S.L. de Terrassa
  • Escola Joviat de Manresa
  • Escola Moncau-La Mola de Matadepera
  • IES Escola Industrial de Sabadell
  • IES La Romànica de Barberà del Vallès
  • IES Manolo Hugué de Caldes de Montbui
  • IES Montserrat Miró i Vilà de Montcada i Reixac
  • IES Palau Ausit de Ripollet
  • IES Sabadell de Sabadell
  • IES Vallès de Sabadell


Olimpíada Espanyola d'Economia, fase local 2013-14, 29 de maig de 2014

La primera edició de la fase local de l'Olimpíada Espanyola d'Economia a la Facultat d'Economia i Empresa, va deixar els següents resultats: 

Guanyadores 2013-14
 
1a Classificada:
Maria Peregrin Pastor, del Centre La Vall de Bellaterra
 
2a Classificada:
Patricia Rozano, del Col·legi Col.legi Sagrada Familia Sant Andreu de Barcelona
 
3a Classificada:
Claudia Fluxà Moreno, del Centre Jaume Viladoms de Sabadell
 
D'altra banda, dels 48 centres participants, els 10 amb la millor qualificació mitjana per als seus estudiants van ser, per ordre alfabètic:
  • Col.legi Sagrada Familia Sant Andreu de Barcelona
  • Col.legi Vedruna de Malgrat de Mar
  • Educem II de Granollers
  • Escola Pia de Granollers
  • Escola Sant Gervasi de Mollet del Vallès
  • Institut Miquel Biada de Mataró
  • Jaume Viladoms de Sabadell
  • Jesuïtes El Clot de Barcelona
  • La Vall de Bellaterra
  • Ramar 2 de Sabadell