Recerca

Valorització de la Recerca

Oficina de Valorització i Patents


L'Oficina de Valorització i Patents (OVP) de la UAB és l'encarregada de gestionar els resultats de recerca de la universitat, amb l'objectiu de transferir-los a la societat. Això inclou la gestió de la propietat industrial de la Universitat, des de la sol·licitud de la patent fins a la promoció i captació de finançament per a valoritzar aquests resultats, i la transferència dels resultats de recerca mitjançant llicències. 

Competències i responsabilitats:

  • Assessorament en estratègies de protecció (IPR).
  • Avaluació i protecció dels resultats de recerca.
  • Elaboració d’estudis de patentabilitat i vigilància tecnològica.
  • Valorització dels resultats de recerca: definició de proves-concepte, cerca de finançament, cerca de socis.
  • Elaboració dels acords de transferència: redacció, revisió i discussió amb terceres parts.
  • Participació en els processos de creació d’EBTs.
  • Preparació, execució i realització de projectes propis, dins del seu àmbit, finançats per les administracions.
  • Participació en xarxes nacionals i internacionals
  • Realització de jornades de formació, informació i sensibilització dins i fora de la comunitat universitària.
Oficina de Valorització i Patents
Càrrec Nom Contacte
Oficina de Valorització i Patents o.patents@uab.cat
Cap de l'Oficina Xavier Vallvé +34935813231 xavier.vallve@uab.cat
Tècnics en patents i transferència tecnològica Mikel Domingo +34935814648 mikel.domingo@uab.cat
Maite Ibern +34935813239 maite.ibern@uab.cat
Lucas Martín +34935813229 lucas.martin@uab.cat
Carlos Raga +34935813238 carlos.raga@uab.cat
Marta Tort +34935813222 marta.tort@uab.cat
Assessorament i gestió legal de contractes Sandra Vives +34935814393 sandra.vives.prieto@uab.cat
Gestió administrativa, econòmica i tràmits Miquel Costa +34935813435 miquel.costa@uab.cat
Carlota Sanromà +34935814588 carlota.sanroma@uab.cat

Recomanem demanar dia i hora per ser atès personalment.