Projectes internacionals de recerca

Equip Oficina de Projectes Internacionals


Des de l’Oficina de Projectes Internacionals (OPI) promovem la participació dels grups de recerca de la UAB en el marc dels  programes de recerca internacionals que ofereixen l’oportunitat de desenvolupar una recerca competitiva, innovadora i d’alt nivell en l’àmbit internacional. A més a més, ens posem a la vostra disposició i oferim assessorament personalitzat sobre les diferents convocatòries, així com de les seves regles de participació, a tots aquells investigadors o investigadores interessats en preparar una proposta experimental, educativa, acadèmica o de cooperació internacional en el marc del programa Erasmus+, EuropeAid o altres convocatòries internacionals.
 
La UAB vol encoratjar la participació dels seus investigadors en aquests programes de recerca, així com en d’altres programes europeus, i per això ha desenvolupat un servei de suport especialitzat.

Cap de l’Oficina
Katja Schustakowitz      Katja.Schustakowitz@uab.cat    
                                        Telèfon: (+34)  93 581 29 40       

L'equip d'assessorament en projectes internacionals és el següent: 

ICT, Nanotecnologies, FET, Transport, Espai i Seguretat
Alejandra Campos          Alejandra.Campos@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 49 64

Ciències Socials i Humanitats
Núria Claver                   Nuria.Claver@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 32 09

Medi Ambient i Eficiència Energètica
Veronica Colombo          Veronica.Colombo@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 586 86 30

Marie Sklodowska-Curie
Queralt González            Queralt.Gonzalez@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 28 54

Salut, Alimentació, Agricultura i Biotecnologia
Paqui Rabadán                Francisca.Rabadan@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 37 52
 
Silvia Bronsoms             Silvia.Bronsoms@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 37 52
 
L’equip d’assessorament en projectes educatius internacionals és el següent:
 
Xavier Biarnés                Xavier.Biarnes@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 20 77
 
Elena Gabarra                 Elena.Gabarra@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 13 63
 
Mireia Galí:                    Mireia.Gali@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 80 34
 
L’equip de suport a projectes ERC està format per:
                    
Montse Paredes               Montse.Paredes@uab.cat
                                        Telèfon: (+34) 93 581 34 47
 
Mercè Bericat                  Merce.Bericat@uab.cat

Corinne Drouin               Corinne.Drouin@uab.cat
                                        Telèfon: (+34)  93 581 80 62
 
Noelia Tarjuelo               Noelia.Tarjuelo@uab.cat
                                        Telèfon: (+34) 93 581 3737

Marta Viana                    Marta.Viana@uab.cat
                                        Telèfon: (+34) 93 586 86 66

L’equip de suport de l’OPI està format per:
 
Administrativa
Montse Ruiz:                  Montse.Ruiz@uab.cat
                                        Telèfon: (+34) 93 581 46 47