Horaris setmanals

Horaris diaris

A la UAB arriben diàriament 17 línies d'autobús interurbà que connecten el campus amb gran part del territori de Catalunya. Concretament, amb 52 municipis. Possibilitant així, a molts membres de la comunitat universitària, accedir al campus amb transport públic col·lectiu.

A part d'aquestes 17 línies, hi ha 4 línies més que donen servei a la UAB de forma setmanal que connecten el Campus amb 34 municipis, permetent a la comunitat universitària arribar a principis de setmana i retornar el cap de setmana. 

Consulta les línies, el seu recorregut i el seus horaris:

qr_alsa
MUNICIPI PARADA HORARI
Lleida C/Saracibar, 2 (estació d'autobusos) 19:30
Campus UAB Vila Nord 21:45


Expedicions: diumenges o últim dia festiu. 
Més informació sobre el servei a la web de l'operador ALSA
(Al cercador cal indicar Lleida-Bellaterra com a punt d'origen-destinació)

 

UAB-Lleida
QR_aLSA
MUNICIPI PARADA HORARI
Campus UAB Vila Nord 15:30
Lleida C/Saracibar, 2 (estació d'autobusos) 17:45

Expedicions: divendres o últim dia lectiu. 
Més informació sobre el servei a la web de l'operador ALSA
(Al cercador cal indicar Bellaterra-Lleida com a punt d'origen-destinació)
 

QR_Hife
MUNICIPI PARADA HORARI
Penyíscola Plaça Constitució, S/N 16:45
Benicarló C/Sant Francesc, 86 - Casal Jubilats 17:00
Vinaròs C/ 29 de setembre, S/N 17:15
Alcanar Avda. Catalunya - C/ Major 17:30
Les cases d'Alcanar C/ Monturiol, 2 17:35
Alcanar (platja) Ctra. N-340 - Benzinera 17:40
Sant Carles de la Ràpita C/ Sant Joaquim, 27B 17:50
Amposta Estacio busos Plaça Castellana 18:15
L'Aldea (Hostal) Pl. Josep Maimó, MT-0188 18:18
L'Aldea C/ Tortosa (Òptica) 18:20
L'Aldea C-42 accés a FFCC 18:20
Tortosa (peatge)* Punt Intercanviador C-12P KM14 18:30
Tortosa Estació busos C/ Adrià d'Utrech, 1 18:30
Barcelona Aeroport El Prat T-1 20:15
Barcelona Palau Reial 20:25
Barcelona C/ Numància, 165-167 20:30
Campus UAB Vila Nord 21:10

Expedicions: diumenges o últim dia festiu.

Les persones usuàries no poden fer ús d'aquest línia per a anar de Barcelona al Campus ni del Campus a Barcelona. 

Web operador: Hife



UAB - Terres de l'Ebre

qr_hife

MUNICIPI PARADA HORARI
Campus UAB Vila Nord 15:15
Barcelona C/ Numància, 165-167 15:45
Barcelona Palau Reial 15:50
Barcelona Aeroport El Prat T-1 16:00
Tortosa (peatge)* Punt intercanviador 17:45
L'Aldea C/ Tortosa (Òptica) 17:50
L'Aldea (Hostal) Pl. Josep Maimó, MT-0188 17:55
Tortosa Estació busos C/Adrià d'Utrech, 1 18:00
Amposta Estació busos Pl. Catellana 18:05
Sant Carles de la Ràpita C/Sant Joaquim, 27B 18:20
Alcanar (platja) Ctra. N- 340 Benzinera 18:30
Les cases d'Alcanar C/Monturiol, 2 18:35
Alcanar Avda. Catalunya - C/Major 18:45
Vinaròs C/ 29 de setembre, S/N 19:05
Penyíscola Plaça Constitució, S/N 19:20
 
Expedicions: divendres o últim dia lectiu.
Les persones usuàries no poden fer ús d'aquest línia per a anar de Barcelona al Campus ni del Campus a Barcelona.
Des de la UAB no hi ha parada a Benicarló. 
 
* La parada Tortosa (peatge) és només un intercanviador per a les persones usuàries que volen seguir el trajecte cap els municipis de l'Aldea, Amposta, St. Carles de la Ràpita, les Cases d'Alcanar, Alcanar, Vinarós, Benicarló i Penyíscola (no és una parada de baixa i pujada de persones usuàries). 

QR_TeisaAmer
MUNICIPI PARADA HORARI
Olot C/d'Esteve Castellà i Lloveras, 3 6:30* 19:30**
Les Preses Avda. de Santa Coloma, 15 6:37 19:37
Sant Esteve d'en Bas Carrer de Santa Coloma, 14 6:41 19:41
Sant Feliu de Pallerols C-63 Carretera d'Olot, 52 6:46 19:46
Sant Feliu de Pallerols C-63 Carretera d'Olot, 64 6:51 19:51
Les Planes d'Hostoles Avda. de Narcís Arnau, 55 6:57 19:57
Amer Avda. de la Selva, 98 7:07 20:07
El Pasteral C-63 Carretera d'Olot, 8 7:13 20:13
La Cellera de Ter C/Doctor Codina, 24 7:16 20:16
Anglés C-63 Carretera d'Olot, 77 7:19 20:19
Sant Martí Sapresa C/Escoles, 1 7:29 20:29
Brunyola (cruïlla) C-63 Carretera d'Olot, 4 7:29 20:29
Santa Coloma de Farners C/Girona, 46 7:30 20:30
Riudarenes Carretera Santa Coloma, 48T 7:37 20:37
Sils Ajuntament 7:42 20:42
Campus UAB Ciències i Biociències 8:41 21:41
Campus UAB FGC-Eix Central 8:43 21:43
Campus UAB Vila Sud 8:45 21:45

     *Circula dilluns o primer dia lectiu de la setmana.
    ** Circula diumenge o vigília de dia lectiu.

Web operador: Teisa Bus 


UAB - Olot (per Amer)

QR_TeisaAmer

MUNICIPI PARADA HORARI
Campus UAB FGC-Eix Central 14:15
Campus UAB Vila Sud 14:17
Sils   15:18
Riudarenes   15:28
Santa Coloma de Farners   15:30
Brunyola (Cruïlla)   15:35
Sant Martí Sapresa   15:46
Angles   15:47
La Cellera de Ter   15:49
El Pasteral   15:52
Amer   15:58
Les Planes d'Hostoles   16:08
Sant Feliu de Pallerols   16:14
Sant Miquel de Pineda   16:16
Sant Esteve d'en Bas   16:24
Les Preses   16:28
Olot   16:35
  Circula divendres o últim dia lectiu de la setmana.

QR_OLOTbanyoles
MUNICIPI PARADA HORARI
Olot C/d'Esteve Castellà i Lloveras, 3 6:30
La Canya C/Esperança, 6 6:35
Sant Joan de les Fonts GI-522, 24 6:39
Castellfollit de la Roca C/d'Olot, 29 6:43
Cruïlla de Montagut Lloc Tritexa, 3 6:45
Sant Jaume de Llierca C/Major, 37 6:46
Argelaguer N-260z, 26 6:51
Besalú Avda. President Lluís Companys, 1 6:55
Sant Ferreol C-66 6:57
Serinyà Av. del Reverend Dr. Tussell, 4 7:00
Banyoles Av. de Països Catalans, 10 7:15
Porqueras C-150a, 32 7:18
Cornellà de Terri Lloc Disseminat Borgonyà, 51 7:22
Cornellà de Terri Ctra. de Banyoles, 1 7:25
Palol de Revardit (Riudellots de la Creu) Barri de la Banyeta Nova, 6 7:28
Riudellots de la Creu Poblado Riudellots de la Creu, 4 7:30
Campus UAB Ciències i Biociències 8:40
Campus UAB FGC-Eix Central 8:41
Campus UAB Vila Sud 8:42

     Circula dilluns o primer dia lectiu de la setmana.

Web operador: Teisa Bus 
   


UAB - Olot (per Banyoles)

QR_OLOTbanyoles

MUNICIPI PARADA HORARI
Campus UAB FGC-Eix Central 14:15
Campus UAB Vila Sud 14:17
Palol de Revardit (Riudellots de la Creu)   15:30
Palol de Revardit (La Banyeta)   15:31
Cornellà de Terri   15:34
Porqueres (Borgonyà - Fàbrica Torras)   15:36
Porqueres (Mata)   15:39
Banyoles   15:42
Serinyà   15:56
St. Ferriol (Serinyà-Fares/Direcció Olot)   15:58
Besalú   16:01
Argelaguer   16:05
St. Jaume de Llierca   16:09
Montagut (Cruïlla)   16:10
Castellfollit de la Roca   16:12
St. Joan les Fonts   16:16
St. Joan les Fonts (La Canya)   16:20
Olot Estació de busos 16:25
  Circula divendres o últim dia lectiu de la setmana.