Horaris setmanals

Horaris diaris

A la UAB arriben diàriament 13 línies d'autobús interurbà que connecten el campus amb gran part del territori de Catalunya. Concretament, amb 41 municipis. Possibilitant així, a molts membres de la comunitat universitària, accedir al campus amb transport públic col·lectiu.

A part d'aquestes 13 línies hi ha 5 línies més que donen servei a la UAB de forma setmanal que connecten el Campus amb 36 municipis, permetent a la comunitat universitària arribar a principis de setmana i retornar el cap de setmana. 

Consulta les línies, el seu recorregut i el seus horaris:

qr_alsa
MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Lleida C/Saracibar, 2 (estació d'autobusos) 19:00  
Campus UAB Vila Nord 21:45 Logo_UAB


Expedicions: diumenges o últim dia festiu. 
Més informació sobre el servei a la web de l'operador ALSA
(Al cercador cal indicar Lleida-Bellaterra com a punt d'origen-destinació)

 

UAB-Lleida
QR_aLSA
MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Campus UAB Vila Nord 15:30 Logo_UAB
Lleida C/Saracibar, 2 (estació d'autobusos) 17:45  

Expedicions: divendres o últim dia lectiu. 
Més informació sobre el servei a la web de l'operador ALSA
(Al cercador cal indicar Bellaterra-Lleida com a punt d'origen-destinació)
 

QR_Hife
MUNICIPI PARADA HORARI PREU CORRESPONDÈNCIA
Penyíscola Plaça Constitució, S/N 16:55 27,45€  
Benicarló C/Sant Francesc, 86 - Casal Jubilats 17:00 27€  
Vinaròs C/ 29 de setembre, S/N 17:15 27€  
Alcanar Avda. Catalunya - C/ Major 17:30 25,30€  
Les cases d'Alcanar C/ Monturiol, 2 17:35 25,30€  
Alcanar (platja) Ctra. N-340 - Benzinera 17:40 25,30€  
Sant Carles de la Ràpita C/ Sant Joaquim, 27B 17:50 23,90€  
Amposta Estacio busos Plaça Castellana 18:15 21,95€  
L'Aldea (Hostal) Pl. Josep Maimó, MT-0188 18:18 21,95€  
L'Aldea C/ Tortosa (Òptica) 18:20 21,95€  
L'Aldea FFCC (només recollida) 18:20 21,95€  
Tortosa (peatge)* Punt Intercanviador 18:30    
Tortosa Estació busos C/ Adrià d'Utrech, 1 18:30 21,95€  
Barcelona Aeroport El Prat T-1 20:15    
Barcelona Palau Reial 20:25    
Barcelona C/ Numància, 165-167 20:30    
Campus UAB Vila Nord 21:15  

  Les persones usuàries no poden fer ús d'aquest línia per a anar de Barcelona al Campus, ni a la inversa. 

Web operador: Hife



UAB - Terres de l'Ebre

qr_hife

MUNICIPI PARADA HORARI PREU CORRESPONDÈNCIA
Campus UAB Vila Nord 15:15  
Barcelona C/ Numància, 165-167 15:45    
Barcelona Palau Reial 15:50    
Barcelona Aeroport El Prat T-1 16:00    
Tortosa (peatge)* Punt intercanviador 17:45    
L'Aldea C/ Tortosa (Òptica) 17:50 21,95€  
L'Aldea (Hostal) Pl. Josep Maimó, MT-0188 17:55 21,95€  
Tortosa Estació busos C/Adrià d'Utrech, 1 18:00 21,95€  
Amposta Estació busos Pl. Catellana 18:05 21,95€  
Sant Carles de la Ràpita C/Sant Joaquim, 27B 18:20 23;90€  
Alcanar (platja) Ctra. N- 340 Benzinera 18:30 25,30€  
Les cases d'Alcanar C/Monturiol, 2 18:35 25,30€  
Alcanar Avda. Catalunya - C/Major 18:45 25,30€  
Vinaròs C/ 29 de setembre, S/N 19:05 27€  
Penyíscola Plaça Constitució, S/N 19:20 27,45€  
  Les persones usuàries no poden fer ús d'aquest línia per a anar de Barcelona al Campus, ni a la inversa. 
  Des de la UAB no hi ha parada a Benicarló. 
 
* La parada Tortosa (peatge) és només un intercanviador per a les persones usuàries que volen seguir el trajecte cap els municipis de l'Aldea, Amposta, St. Carles de la Ràpita, les Cases d'Alcanar, Alcanar, Vinarós, Benicarló i Penyíscola (no és una parada de baixa i pujada de persones usuàries). 

QR_TeisaAmer
MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Olot C/d'Esteve Castellà i Lloveras, 3 6:30* 19:30**  
Les Preses Avda. de Santa Coloma, 15 6:37 19:37  
Sant Esteve d'en Bas Carrer de Santa Coloma, 14 6:41 19:41  
Sant Feliu de Pallerols C-63 Carretera d'Olot, 52 6:46 19:46  
Sant Feliu de Pallerols C-63 Carretera d'Olot, 64 6:51 19:51  
Les Planes d'Hostoles Avda. de Narcís Arnau, 55 6:57 19:57  
Amer Avda. de la Selva, 98 7:07 20:07  
El Pasteral C-63 Carretera d'Olot, 8 7:13 20:13  
La Cellera de Ter C/Doctor Codina, 24 7:16 20:16  
Anglés C-63 Carretera d'Olot, 77 7:19 20:19  
Sant Martí Sapresa C/Escoles, 1 7:29 20:29  
Brunyola (cruïlla) C-63 Carretera d'Olot, 4 7:29 20:29  
Santa Coloma de Farners C/Girona, 46 7:30 20:30  
Riudarenes Carretera Santa Coloma, 48T 7:37 20:37  
Sils Ajuntament 7:42 20:42  
Campus UAB Ciències i Biociències 8:41 21:41
Campus UAB FGC-Eix Central 8:43 21:43
Campus UAB Vila Sud 8:45 21:45

     *Circula dilluns o primer dia lectiu de la setmana.
    ** Circula diumenge o vigília de dia festiu.

Web operador: Teisa Bus 


UAB - Olot (per Amer)

QR_TeisaAmer

MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Campus UAB FGC-Eix Central 14:15
Campus UAB Vila Sud 14:17
Sils   15:18  
Riudarenes   15:28  
Santa Coloma de Farners   15:30  
Brunyola (Cruïlla)   15:35  
Sant Martí Sapresa   15:46  
Angles   15:47  
La Cellera de Ter   15:49  
El Pasteral   15:52  
Amer   15:58  
Les Planes d'Hostoles   16:08  
Sant Feliu de Pallerols   16:14  
Sant Miquel de Pineda   16:16  
Sant Esteve d'en Bas   16:24  
Les Preses   16:28  
Olot   16:35  
  Circula divendres o últim dia lectiu de la setmana.

QR_OLOTbanyoles
MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Olot C/d'Esteve Castellà i Lloveras, 3 6:30  
La Canya C/Esperança, 6 6:35  
Sant Joan de les Fonts GI-522, 24 6:39  
Castellfollit de la Roca C/d'Olot, 29 6:43  
Cruïlla de Montagut Lloc Tritexa, 3 6:45  
Sant Jaume de Llierca C/Major, 37 6:46  
Argelaguer N-260z, 26 6:51  
Besalú Avda. President Lluís Companys, 1 6:55  
Sant Ferreol C-66 6:57  
Serinyà Av. del Reverend Dr. Tussell, 4 7:00  
Banyoles Av. de Països Catalans, 10 7:15  
Porqueras C-150a, 32 7:18  
Cornellà de Terri Lloc Disseminat Borgonyà, 51 7:22  
Cornellà de Terri Ctra. de Banyoles, 1 7:25  
Palol de Revardit (Riudellots de la Creu) Barri de la Banyeta Nova, 6 7:28  
Riudellots de la Creu Poblado Riudellots de la Creu, 4 7:30  
Campus UAB Ciències i Biociències 8:40
Campus UAB FGC-Eix Central 8:41
Campus UAB Vila Sud 8:42

     Circula dilluns o primer dia lectiu de la setmana.

Web operador: Teisa Bus 
   


UAB - Olot (per Banyoles)

QR_OLOTbanyoles

MUNICIPI PARADA HORARI CORRESPONDÈNCIA
Campus UAB FGC-Eix Central 14:15
Campus UAB Vila Sud 14:17
Palol de Revardit (Riudellots de la Creu)   15:30  
Palol de Revardit (La Banyeta)   15:31  
Cornellà de Terri   15:34  
Porqueres (Borgonyà - Fàbrica Torras)   15:36  
Porqueres (Mata)   15:39  
Banyoles   15:42  
Serinyà   15:56  
St. Ferriol (Serinyà-Fares/Direcció Olot)   15:58  
Besalú   16:01  
Argelaguer   16:05  
St. Jaume de Llierca   16:09  
Montagut (Cruïlla)   16:10  
Castellfollit de la Roca   16:12  
St. Joan les Fonts   16:16  
St. Joan les Fonts (La Canya)   16:20  
Olot Estació de busos 16:25  
  Circula divendres o últim dia lectiu de la setmana.