Màster oficial en Gestió Pública

Un màster interuniversitari i interdisciplinari amb un equip docent de primer nivell que et permetrà adquirir les habilitats necessàries per a la gestió en el sector públic

Màster Oficial - Gestió Pública

Coordinació del màster

Ismael Blanco

Correu electrònic: m.gestio.publica@uab.cat

Llistat de professorat

Professor/a Àrea Categoria Recerca
Ballart Hernandez, Francesc Xavier Ciència Política i de l'Administració Catedratic d'Universitat Recerca
Barbieri , Nicolas Ciència Política i de l'Administració Professor Associat Laboral Recerca
Blanco Fillola, Ismael Ivan Ciència Política i de l'Administració Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Galais Gonzalez, Carolina Ciència Política i de l'Administració Investigadors Programa Ramón Y Cajal Recerca
Gallego Calderon, Raquel Ciència Política i de l'Administració Catedràtic/a/contractat Doctor/a Recerca
Goma Carmona, Ricard Josep Ciència Política i de l'Administració Prof Titulars d'Universitat Recerca
Salazar Marcano, Yunailis del Valle Ciència Política i de l'Administració Professor Vinculat
Subirats Humet, Joan Ciència Política i de l'Administració Catedratic d'Universitat Recerca
de Leon Ramon Borja, Margarita Maria Ciència Política i de l'Administració Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Professor/a Àrea Categoria Recerca
Martinez Quirante, Roser Dret Administratiu Prof Titulars d'Universitat Recerca

Professorat

En el MGP hi participen com a docents professors de les tres universitats que conformen el programa, així com alguns professionals de l'àmbit de la gestió pública. Tots ells/es s'especifiquen a les guies docents del mòduls.

Comissió de coordinació de màster
Joan Subirats (joan.subirats@uab.cat)
Guillem López (guillem.lopez@upf.edu)
Maite Vilalta (mvilalta@ub.edu)
Raquel Gallego (raquel.gallego@uab.cat)
Miquel Salvador (miquel.salvador@upf.cat)
Ivan Planas (ivan.planas@upf.edu)
Ismael Blanco (ismael.blanco@uab.cat)

Relació de professors

Economia del Sector Públic
Guillem López  (coord.)
Ivan Planas (coord.)
Xavier Cuadras
Miguel Ángel López
Joaquim Solé
Maite Vilalta

Anàlisi i Gestió de Polítiques Públiques
Raquel Gallego (coord.)
Miquel Àngel Alegre
Marc Balaguer
Xavier Ballart
Quim Brugué
Nuria Comas 
Marçal Farré
Ramon Sabes-Figuera
Joan Subirats
Federico Todeschini
 
Organització Recursos Humans i Gestió
Miquel Salvador(coord.)
Joan Amenós
Carles Ramió
David Sancho
 
Instruments d'Administració i Gestió Pública
Maite Vilalta (coord.)
Daniel Mas
Antoni Mora
Cristina Prunyonosa
Daniel Serra
 
Treball de fi de màster
Raquel Gallego
Docents del màster TBO
 
Metodologia de Recerca
Raquel Gallego
Docents del màster TBO
 
Pràctiques externes
Raquel Gallego
Docents del màster TBO