Màster universitari en Gestió Pública

Un màster interuniversitari i interdisciplinari amb un equip docent de primer nivell que et permetrà adquirir les habilitats necessàries per a la gestió en el sector públic

Professorat Màster Oficial - Gestió Pública

Coordinació del màster

Raquel Gallego

Correu electrònic: m.gestio.publica@uab.cat

Llistat de professorat

Professor/a Àrea Categoria Recerca
Ballart Hernandez, Francesc Xavier Ciència Política i de l'Administració Catedratic d'Universitat Recerca
Blanco Fillola, Ismael Ivan Ciència Política i de l'Administració Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Colomé García, Gabriel Ciència Política i de l'Administració Prof Titulars d'Universitat Recerca
Gallego Calderon, Raquel Ciència Política i de l'Administració Catedràtic/a/contractat Doctor/a Recerca
Goma Carmona, Ricard Josep Ciència Política i de l'Administració Prof Titulars d'Universitat Recerca
Hernandez Perez, Enrique Ciència Política i de l'Administració Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Maestripieri , Lara Ivana Ciència Política i de l'Administració Investigadors Programa Ramón Y Cajal Recerca
Perez Duran, Ixchel Ciència Política i de l'Administració Professor Lector/a-Ajudant/a Doctor/a Recerca
de Leon Ramon Borja, Margarita Maria Ciència Política i de l'Administració Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Professor/a Àrea Categoria Recerca
Batalla Orta, Ramon Dret Administratiu Professor/a Associat/da Laboral Recerca
Morales Plaza, Antonio Dret Administratiu Professor/a Associat/da Laboral Recerca
Professor/a Àrea Categoria Recerca
Soler Marti, Roger Sense Informar en Origen Investigador/a Programa Maria Zambrano Recerca

Professorat

En el MGP hi participen com a docents professors de les tres universitats que conformen el programa, així com alguns professionals de l'àmbit de la gestió pública. Tots ells/es s'especifiquen a les guies docents del mòduls.

Comissió de coordinació de màster
Xavier Ballart (xavier.ballart@uab.cat)
Guillem López (guillem.lopez@upf.edu)
Maite Vilalta (mvilalta@ub.edu)
Raquel Gallego (raquel.gallego@uab.cat)
Miquel Salvador (miquel.salvador@upf.cat)
Ivan Planas (ivan.planas@upf.edu)
Ismael Blanco (ismael.blanco@uab.cat)

Relació de professors

Economia del Sector Públic
Guillem López  (coord.) (UPF)
Ivan Planas (coord.) (UPF)
Xavier Cuadras (UPF)
Maite Vilalta (UB)

Anàlisi i Gestió de Polítiques Públiques
Raquel Gallego (coord.) (UAB)
Marc  Balaguer (Ivàlua)
Xavier Ballart (UAB)
Quim Brugué (UdG) 
Roger Soler (UAB)

Sheila González (UB)
 

Organització, Recursos Humans i Gestió Pública
Miquel Salvador(coord.) (UPF)
Carles Ramió (UPF)
David Sancho (UPF)

Ramon Batalla (UAB)

Antonio Morales (UAB)

 

Instruments d'Administració i Gestió Pública
Maite Vilalta (coord.) (UB)
Daniel Mas (UB)
Antoni Mora (UB)
Cristina Prunyonosa (UB)
Daniel Serra (UB)

Antoni Castells (UB)

Treball de fi de màster
Raquel Gallego (UAB)

Lara Maestripieri (UAB)
Docents del màster TBO

Metodologia de Recerca
Dani Marinova (coord.) (UAB)
Docents del màster TBO

Pràctiques externes
Lara Maestripieri (UAB)
Docents del màster TBO

Contacte administratiu

Gestió Acadèmica Facultat Ciències Polítiques i Sociologia

correu electrònic: ga.masters.fcps@uab.cat