FIRA VIRTUAL DE MÍNORS

Alumnes demanant informació a la finestreta de la gestió acadèmica

Estàs pensant en fer un mínor? T’agradaria poder xerrar directament amb la coordinació de cada programa per fer preguntes i resoldre dubtes? Els propers dies 1 i 2 de març de 2021 els coordinadors i les coordinadores dels mínors de la Facultat de Filosofia i Lletres faran sessions informatives de cada mínor online a través de Teams.

23/02/2021

Què és un mínor?

Un mínor és un itinerari d’universitat organitzat per un centre de la UAB i adreçat a estudiants de diferents titulacions de grau.

Si se superen els crèdits necessaris establerts al pla d'estudis del mínor:

  1. S’acredita al SET (suplement europeu al títol).
  2. Els crèdits cursats al mínor formen part del total de crèdits necessaris per obtenir el títol de grau i tenen consideració de crèdits optatius d'aquest pla d'estudis del grau.

Com sol·licitar-ho?

Pots demanar ser admès a un mínor mitjançant l’enllaç que trobaràs a l’apartat "Inscripció al treball Fi d'Estudis/Pràctiques/Mínors" de la pàgina de serveis i tràmits en línea.

Terminis d’inscripció:

  • Ordinari: 2-18 març
  • Extraordinari: 12-16 juliol

 

Mínors oferts per la Facultat de Filosofia i Lletres

Mínor Coordinador/a Correu electrònic
Ciències del Llenguatge Sergi Balari sergi.balari@uab.cat
Cultura Clàssica Jordi Pàmias coordinacio.grau.c.antiguitat@uab.cat
Cultures i Literatures Romàniques Medievals Jordi Cerdà jordi.cerda@uab.cat
Estudis Alemanys Bernd Springer bernd.springer@uab.cat
Estudis Bascos Jon Elordi jon.elordi@uab.cat
Estudis de Gènere Begonya Sáez begonya.saez@uab.cat
Estudis en Filosofia Pilar Dellunde pilar.dellunde@uab.cat
Estudis Gallecs Gonzalo Hermo gonzalo.hermo@uab.cat
Estudis Hispanoamericans Beatriz Ferrús beatriz.ferrus@uab.cat
Estudis Literaris i Culturals Jordi Julià jordi.julia@uab.cat
Estudis Italians Eduard Vilella eduard.vilella@uab.cat

 

Sessions d’informació

 

Notícies relacionades

Fira virtual de graus UAB

Inscripció oberta a la fira virtual de graus UAB

Divendres 19 i dissabte 20 de març obrim les portes del campus perquè el puguis trepitjar en persona, però sense sortir de casa! Amb videoxats amb totes les facultats i escoles. Inscripció oberta!

Concurs

La UAB convoca una nova edició del concurs Tesi en 4 minuts

L’Escola de Doctorat ha organitzat una nova edició del concurs Tesi en 4 minuts, dirigit a estudiants de doctorat de la UAB. El repte consisteix en explicar oralment la seva recerca durant un temps màxim de 4 minuts, emprant un llenguatge entenedor, per a un públic en general. Les persones interessades poden inscriure’s del 4 al 22 de març de 2021.

Totes les notícies