Preestrenes de cinema

La Sala Cinema acull preestrenes de forma gratuïta i en versió original subtitulada per acostar títols que a l’endemà es projecten a algunes sales importants de Barcelona.

La UAB programa aquesta cartellera els dijous a les 13.00 h. Podeu recollir la vostra entrada a la taquilla de la Sala Cinema els dijous a partir de les 12.00 h.

PREESTRENES CURS 17/18


Dijous 1 de març, a les 13.00h
La muerte de Stalin (The Death of Stalin, 2017), d'Armando Iannucci

La muerte de Stalin : Cartel

La nit del 2 de març de 1953 va morir Josef Stalin, dictador i Secretari General de l'URSS. La pel·lícula és una sàtira del caos que viu el règim durant els dies previs al seu enterrament, a partir de mostrar les baralles que hi ha pel poder absolut a través de manipulacions, luxúries i traïcions.



País: Regne Unit / Duració: 106 minuts / Gènere: Comèdia / Idioma: Anglès subtitulat al castellà


Dijous 22 de febrer, a les 13.00h
En la sombra (Aus dem Nichts / In the Fade, 2017), de Fatih Akin

Resultat d'imatges de en la sombra fatih akin


Dijous 15 de febrer, a les 13.00h
The Party (2017) , de Sally Potter

Resultat d'imatges de the party avalon


Dijous 8 de febrer, a les 13.00h
The Florida Project (2017), de Sean Baker

The Florida Project : Cartel


Dijous 1 de febrer, a les 13.00h
Déjate llevar (Lasciati andare, 2017), de Francesco Amato

Déjate llevar : Cartel


Dijous 25 de gener, a les 13.00h
Sin amor (Loveless / Nelyubov, 2017), d'Andrey Zvyagintsev

Resultat d'imatges de sin amor loveless


Dijous 18 de gener, a les 13.00h
120 pulsaciones por minuto (120 battements par minute, 2017), de Robin Campillo

120 Pulsaciones por minuto : Cartel


Dijous 14 de desembre, a les 13.00h
Muchos hijos, un mono y un castillo (2017), de Gustavo Salmerón




Dijous 30 de novembre, a les 13.00h
Destinos (Posoki, 2017), de Stephan Komandarev

Resultat d'imatges de destinos posoki
 

Dijous 23 de novembre, a les 13.00h
En realidad, nunca estuviste aquí (You Were Never Really Here), de Lynne Ramsay (2017)

Imatge relacionada


Dijous 16 de novembre, a les 13.00h
Tierra Firme (Anchor and Hope), de Carlos Marqués-Marcet (2017)





Dijous 9 de novembre, a les 13.30h (horari especial de Festa Major)
The Square, de Ruben Östlund (2017)


The Square : Cartel


Dijous 26 d'octubre, a les 13.00h
El tercer asesinato, de Hirokazu Kore (2017)




Dijous 19 d'octubre, a les 13.00h
Handia, de Jon Garaño i Aitor Arregui (2017)