Preestrenes de cinema

Imatge Sala Cinema UAB

La Sala Cinema acull preestrenes de forma gratuïta i en versió original subtitulada per acostar títols que a l’endemà es projecten a algunes sales importants de Barcelona.

La UAB programa aquesta cartellera els dijous a les 13.00 h. Podeu recollir la vostra entrada a la taquilla de la Sala Cinema els dijous a partir de les 12.00 h.

PREESTRENES CURS 17/18

Dijous 21 de juny, a les 13.00h
El orden divino (Die göttliche Ordnung, 2017), de Petra Biondina Volpe




L’any 1971, les dones encara no podien votar a Suïssa. La Nora és una jove mestressa de casa i mare de dos fills que viu en un petit i pintoresc poble. Quan el seu marit li prohibeix acceptar una feina a temps parcial, la frustració la du a convertir-se en el paradigma del moviment sufragista del poble. La seva nova fama comporta humiliació, amenaces i el possible trencament del seu matrimoni, però ella es nega a fer marxa enrere i convenç a les dones del seu poble per anar a la vaga mentre descobreix aspectes sorprenents sobre la seva pròpia alliberació. Les tranquil·les vides dels veïns es veuran completament afectades.



País: Suïssa / Durada: 96 minuts / Gènere: Drama / Idioma: Alemany, anglès i italià subtitulat al castellà


Dijous 14 de juny, a les 13.00h
Los 50 son los nuevos 30 (Marie-Francine, 2016), de Valerie Lemercier


Los 50 son los nuevos 30 : Cartel

 

Dijous 7 de juny, a les 13.00h
En tiempos de luz menguante (In Zeiten des abnehmenden Lichts, 2017), de Matti Geschonneck

Resultat d'imatges de En tiempos de luz menguante 2017

 

Dijous 31 de maig, a les 13.00h
Bendita ignorancia (Beata ignoranza, 2017), de Massimiliano Bruno

Resultat d'imatges de beata ignoranza 2017



Dijous 24 de maig, a les 13.00h
Caras y lugares (Visages villages, 2017), d'Agnès Varda i J.R.

Resultat d'imatges de caras y lugares
 

Dijous 17 de maig, a les 13.00h
El taller de escritura (L'atelier, 2017)de Laurent Cantet

Resultat d'imatges de el taller de escritura laurent cantet
 

Dijous 10 de maig, a les 13.00h
Maria by Callas (2017)de Tom Volf


 

Dijous 3 de maig, a les 13.00h
Lou Andreas-Salomé (2016)de Cordula Kablitz-Post


 

Dijous 26 d'abril, a les 13.00h
Lucky ( 2017)de John Carroll Lynch


 

Dijous 19 d'abril, a les 13.00h
Custodia compartida (Jusqu'à la garde, 2017)de Xavier Legrand

Custodia compartida
 

Dijous 12 d'abril, a les 13.00h
El buen maestro (Les grands esprits, 2017)d'Olivier Ayache-Vidal


Dijous 22 de març, a les 13.00h
Una razón brillante (Le brio, 2017), d'Yvan Attal

Resultat d'imatges de una razon brillante 2017


Dijous 15 de març, a les 13.00h
El Cairo confidencial (The Nile Hilton Incident, 2017), de Tarik Saleh

Resultat d'imatges de el cairo confidencial


Dijous 8 de març, a les 13.00h
El insulto (L'insulte, 2017), de Ziad Doueiri

Resultat d'imatges de el insulto 2017


Dijous 1 de març, a les 13.00h
La muerte de Stalin (The Death of Stalin, 2017), d'Armando Iannucci

La muerte de Stalin : Cartel


Dijous 22 de febrer, a les 13.00h
En la sombra (Aus dem Nichts / In the Fade, 2017), de Fatih Akin

Resultat d'imatges de en la sombra fatih akin


Dijous 15 de febrer, a les 13.00h
The Party (2017) , de Sally Potter

Resultat d'imatges de the party avalon


Dijous 8 de febrer, a les 13.00h
The Florida Project (2017), de Sean Baker

The Florida Project : Cartel


Dijous 1 de febrer, a les 13.00h
Déjate llevar (Lasciati andare, 2017), de Francesco Amato

Déjate llevar : Cartel


Dijous 25 de gener, a les 13.00h
Sin amor (Loveless / Nelyubov, 2017), d'Andrey Zvyagintsev

Resultat d'imatges de sin amor loveless


Dijous 18 de gener, a les 13.00h
120 pulsaciones por minuto (120 battements par minute, 2017), de Robin Campillo

120 Pulsaciones por minuto : Cartel


Dijous 14 de desembre, a les 13.00h
Muchos hijos, un mono y un castillo (2017), de Gustavo Salmerón




Dijous 30 de novembre, a les 13.00h
Destinos (Posoki, 2017), de Stephan Komandarev

Resultat d'imatges de destinos posoki
 

Dijous 23 de novembre, a les 13.00h
En realidad, nunca estuviste aquí (You Were Never Really Here), de Lynne Ramsay (2017)

Imatge relacionada


Dijous 16 de novembre, a les 13.00h
Tierra Firme (Anchor and Hope), de Carlos Marqués-Marcet (2017)





Dijous 9 de novembre, a les 13.30h (horari especial de Festa Major)
The Square, de Ruben Östlund (2017)


The Square : Cartel


Dijous 26 d'octubre, a les 13.00h
El tercer asesinato, de Hirokazu Kore (2017)




Dijous 19 d'octubre, a les 13.00h
Handia, de Jon Garaño i Aitor Arregui (2017)