Màster Oficial - Continguts de Comunicació Audiovisual i Publicitat

Coordinador del màster

Xavier Ribes i Guàrdia

Professorat

El màster universitari en Continguts de Comunicació Audiovisual i Publicitat s'articula sobre l'experiència docent i investigadora del professorat del Departament de Comunicació Audiovisual i Publicitat de la Universitat Autònoma de Barcelona i compta en el seu nucli amb el professorat que compon el GRISS (Grup de Recerca en Imatge, So i Síntesi), grup consolidat i reconegut per la Generalitat de Catalunya (2009SGR1013). El GRISS compta amb una trajectòria de més de 30 anys de fructífera producció acadèmica i científica que ha donat com a resultat un nombre d'activitats de formació i investigació molt important en el camp de la comunicació audiovisual i la publicitat, els continguts, les audiències, les indústries, les tecnologies i les polítiques. master.contenidos.comunicacion@uab.cat

Llistat de professorat

Professor Àrea Categoria Recerca
Andreu Sanchez, Celia Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Associat Laboral Recerca
Bonet Bagant, Montserrat Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Català Domènech, José María Comunicació Audiovisual i Publicitat Professors Emerits Laborals Recerca
Coromina Rodriguez, Oscar Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Associat Laboral
Delgado Reina, Matilde Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Fernandez Peña, Emilio Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Franquet Calvet, Maria Rosa Comunicació Audiovisual i Publicitat Catedratic d'Universitat Recerca
Garcia Muñoz, Nuria Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Gutierrez Garcia, Maria Encarnacion Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Hernandez Gomez, Juan Bautista Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Llorens Maluquer, Carlos Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Luzón Fernández, Virginia Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Martí Martí, Josep Maria Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Monclus Blanco, Ana Belen Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Lector/ajudant Doctor/a Recerca
Prado Pico, Emilio Comunicació Audiovisual i Publicitat Catedratic d'Universitat Recerca
Puig Gonzalez, Joaquin Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Ramajo Hernandez, Natividad Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Riambau Moller, Esteve Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Ribes Guardia, Francesc Xavier Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Soto Sanfiel, Maria Teresa Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Terron Blanco, Jose Luis Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Ullod Pujol, Ana Maria Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Valero Sancho, Jose Luis Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca

Relació de professors

Dra. Montse Bonet (Montse.Bonet@uab.cat)
Dr. Josep Maria Català (JosepMaria.Catala@uab.cat)
Dra. Matilde Delgado (Matilde.Delgado@uab.cat)
Dr. Emilio Fernández (Emilio.Fernandez@uab.cat)
Dra. Rosa Franquet (Rosa.Franquet@uab.cat)
Dra. Nuria Garcia-Muñoz (Nuria.Garcia@uab.cat)
Dra. Maria Gutiérrez (Maria.Gutierrez@uab.cat)
Dr. Juan Bautista Hernández (JoanBautista.Hernandez@uab.cat)
Dr. Carles Llorens (Carles.Llorens@uab.cat)
Dra. Virginia Luzón (Virginia.Luzon@uab.cat)
Dr. Josep Maria Martí (JosepMaria.Marti@uab.cat)
Dr. Emili Prado (Emili.Prado@uab.cat)
Dr. Joaquim Puig (Joaquim.Puig.Gonzalez@uab.cat)
Dra. Natividad Ramajo (Natividad.Ramajo@uab.cat)
Dr. Esteve Riambau (Esteve.Riambau@uab.cat)
Dr. Xavier Ribes (Xavier.Ribes@uab.cat)
Dra. Maite Soto (MariaTeresa.Soto@uab.cat)
Dr. José Luis Terrón (JoseLuis.Terron@uab.cat)
Dra. Ana Ullod (Ana.Ullod@uab.cat)
Dr. José Luis Valero (JoseLuis.Valero@uab.cat)

CONFERENCIANTES INVITADOS EN LA ÚLTIMA EDICIÓN
Sharon Biggar
Directora del Departament d'Analítica de l'empresa de videojocs Social Point
Jaume Banacolocha
Director – Conseller Delegat de Diagonal TV
Josetxo Cerdán
Professor titular de la Universitat Carlos III de Madrid
Immaculada Haro
Directora general de Havas Worldwide Spain
Miquel Martret
Director de Formació de Bassat Ogilvy

Si tens dubtes o vols més informació pots omplir el formulari següent: *Camps obligatoris

Un cop enviat el formulari, rebràs un correu de confirmació de la teva petició