Personal docent i investigador del Departament


Actualment el Departament de Farmacologia, de Terapèutica i de Toxicologia disposa d'uns 50 professors entre personal docent funcionari i contractat, investigadors postdoctorals i becaris, que imparteixen més de 5.000 hores de docència a l'any entre les assignatures de grau, de màster i el programa de doctorat.

Aquest professorat està repartit entre les Unitats de Farmacologia de Medicina i la Facultat de Veterinària, al Campus de la UAB, i les Unitats Docents de l'Hospital de la Santa Creu i de Sant Pau, de l'Hospital Universitari de la Vall d'Hebron, de l'UDIMAS-Hospital del Mar, de l'Hospital Germans Trias i Pujol i del Consorci Hospitalari de Parc Taulí.

Unitat de Farmacologia Medicina Campus

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
Jiménez Altayó, Francesc  Professor agregat i coodinador de la Unitat 93.581.1964

 francesc.jimenez@uab.cat

Vivas Sabido, Nuria  Professora associada 93.581.1299 

 nuria.vivas@uab.cat

Pérez Fernández, Belén  Professora associada i PAS 93.581.1963

 belen.perez@uab.cat


 

Unitat de Farmacologia Sant Pau

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
 Morros Pedrós, Rosa Professora associada mèdic 93.462.8612

 rosa.morros@uab.cat

 Gich Saladich, Ignasi Professor associat mèdic 93.553.7855

 igichs@santpau.cat

Antonijoan Arbós, Rosa Professora associada mèdic 93.553.7855

rantonijoana@santpau.cat

Delgado Espinoza, Claudia Eirka           Professor associat 93.553.7855


cdelgadoe@santpau.cat


Vedia Urgell, Cristina
Professora associada mèdic 93.553.7855 cvedia.bnm.ics@gencat.cat
Torrent Farnell, Josep Professor titular 93.433.5018 josep.torrent@uab.cat

Unitat de Farmacologia Vall Hebron

 

CÀRREC  CÀRREC  TELÈFON CORREU
 Laporte Roselló, Joan-Ramon Catedràtic Emèrit 93.489.4105

 jrl@icf.uab.cat

 Diogene Fadini, Eduard Professor titular 93.489.4108

 ed@icf.uab.cat

 Cereza García, Gloria Professora associada mèdic 93.489.4105

 afs@icf.uab.cat

 Agustí Escasany, Antònia Professora associada 93.489.4105

 ag@icf.uab.cat

Castel Llobet, Josep Maria Professor associat 93.489.4105

 jmc@icf.uab.cat

Vidal Guitart, Xavier Professor associat mèdic 93.489.4105

xvg@icf.uab.cat

Bosch Ferrer, Montserrat Professora associada mèdic 93.489.4105

mb@icf.uab.cat

Sabaté Gallego, Mònica Associada mèdic (Infermeria) 93.489.4125
msg@icf.uab.cat
Vendrell Bosch, Lourdes Associada mèdic (Infermeria) 93.489.4125 lv@icf.uab.cat
 
Aguilera Martín, Cristina
 
Associada mèdic 93.489.4125 cam@icf.uab.cat
Danés Carreras, Inmaculada
 
Associada mèdic 93.489.4125 id@icf.uab.cat
Sans Pola, Carla Associada mèdic 93.489.4105

carla.sans@uab.cat




Unitat de Farmacologia de la UDIMAS-Hospital del Mar

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
Marín, Mónica Professora associada mèdic 93.316.0400

MMarinC@hospitaldelmar.cat

Conde Estévez, David Professora associada mèdic 93.316.0400

 dconde@parcdesalutmar.cat

Mas García, Marta Professora associada mèdic 93.316.0400

marta.mas@tfscro.com

Grau Cerrato, Santiago Professor agregat interí i cap d'Unitat 93.248.3000

sgrau@parcdesalutmar.cat

 Pizarro Lozano, Neus Professora associada mèdic 93.316.0400

npizarro@imim.es


Aldea Perona, Ana Maria
 
Professora associada mèdic 93.316.0400 aaldea@imim.es

González Colominas, Elena
 
Professora associada mèdic 93.316.0400 elena.gonzalez.colominas@uab.cat

Unitat de Farmacologia Germans Trias i Pujol

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
López Andrés, Ana M. Professora associada mèdic 93.497.8865

 amlopez.germanstrias@gencat.cat

Papaseit Fontnet, Esther Professor associat mèdic 93.497.8865

 epapaseit.germanstrias@gencat.cat

Montané Esteva, Eva Professora agregada interina 93.497.8865

 emontane.germanstrias@gencat.cat


Pérez Maña, Clara
 
Professora associada mèdic 93.497.8865
cperezm.mn.ics@gencat.cat
Barriocanal Barriocanal, Ana M Professora associada mèdic 93.497.8865

 abarrio.germanstrias@gencat.cat


García Vicente, Juan Antonio
 
Professor associat mèdic 93.497.8865 jgarcia.bnm.ics@gencat.cat

Guerrero Guerrero, Antonio José
 
Professor associat mèdic 93497.8865 aguerrero.girona.ics@gencat.cat
Farré Albaladejo, Magí Catedràtic d'universitat i cap de departament 93.497.8865

mfarre.germanstrias@gencat.cat

Unitat de Farmacologia Parc Taulí

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
 Gorgas Torner, Maria Queralt Professora associada mèdic 93.581.1952

 qgorgas@gmail.com

 Delgadillo Duarte, Joaquín Professor associat 93.581.1952

 joaquin.delgadillo@uab.cat
 

 Vives Vilagut, Roser Professora associada mèdic 93.723.1010 ext. 20019 rvives@tauli.cat
 
 Pontes García, Caridad Professora Associada  i coordinadora UD 93.723.1010 ext. 20019 caridad.pontes@uab.cat
 

 Gómez Valent, Mònica
 
Professora associada 93.723.1010 ext. 20019 mgomezv@tauli.cat

Unitat de Farmacologia Veterinària

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
 Mora Pérez, Fernando de Professor titular 93.581.3320

 fernando.demora@uab.cat

 Alberola Domingo, Jordi Professor agregat i Director Màster Farmacologia 93.581.1896

 jordi.alberola@uab.cat

 Clos Guillén, Victòria Catedràtica 93.581.1963

 victoria.clos@uab.cat

 Puigdemont Rodríguez, Anna Catedràtica i coordinadora d'Unitat 93.581.1747

 anna.puigdemont@uab.cat


Arboix Arzo, Margarita
 
Catedràtica emèrita 93.581.2499 margarita.arboix@uab.cat
Castells Carles, Glòria Tècnic de Suport a la Recerca 93.581.2062

 gloria.castells@uab.cat

Cristòfol Adell, Carles Professor associat 93.581.1895

carles.cristofol@uab.cat

Martori Montsant, Clara Tècnic suport a la recerca 93.581.2062

clara.martori@uab.cat

Bertobillo Cunill, Sara Tècnica suport a la recerca 93.581.2259

sara.bertobillo@uab.cat

Guirado Carbó, Glòria Tècnica suport a la rercerca 93.581.2217

gloria.guirado@uab.cat

Godoy Olivares, Carlo Tècnic suport a la recerca 93.581.2062

carlo.godoy@uab.cat

Rodríguez Cortés, Alhelí Tècnic de suport a la recerca 93.581.2062

alheli.rodriguez@uab.cat

Martínez Flórez, Alba Tècnic suport recerca 93.581.1532 alba.martinez.florez@uab.cat
 

Unitat de Toxicologia

 

 NOM  CÀRREC  TELÈFON  CORREU
Guitart Bas, Raimon Catedràtic 93.581.1299

 raimon.guitart@uab.cat

Castells Caballé, Eva Professora agragada interina i coordinadora d'Unitat 93.581.1299 

 eva.castells@uab.cat


Galiano Pérez, Lucía
 
Professor associat 93.581.1299 lucia.galiano@uab.cat
 Giménez Gómez, Nuria Professora associada  93.581.1299

 nuria.gimenez@uab.cat

       
 

 

 

2022 Universitat Autònoma de Barcelona