UAB

Máster Oficial - Traducción, Interpretación y Estudios Interculturales

Coordinador del máster

Coordinador del máster: Montserrat Bacardí
Correo electrónico: coordinacio.master.traduccio@uab.cat

Listado de profesorado

Profesor Área Categoría Investigación
Perpinya Morera, Maria Remei Biblioteconomia i Documentació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Vila Santasusana, Montserrat Filologia Catalana Prof Titulars d'Universitat
Profesor Área Categoría Investigación
Rios Mestre, Antonio Llengua Espanyola Agregat/da Contractat Doctor/a
Profesor Área Categoría Investigación
Abu-Sharar Abu-Sharar, Hesham Traducció i la Interpretació Professors Laborals Estrangers
Aguilar-Amat Castillo, Ana de Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Arumi Ribas, Marta Traducció i la Interpretació Agregat/da Contractat Doctor/a Investigación
Bacardi Tomas, Montserrat Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Bestue Salinas, Maria Carmen Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Casas Tost, Helena Estudis d'Àsia Oriental Agregat/da Interi/na Investigación
Edo Julia, Miquel Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Espin Garcia, Maria del Carmen Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral
Farres Punti, Ramon Traducció i la Interpretació Investigador/a Postdoctoral Investigación
Fontcuberta Famadas, Judit Traducció i la Interpretació Agregat/da Contractat Doctor/a Investigación
Franquesa Godia, Montserrat Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral Investigación
Galan Mañas, Isabel Traducció i la Interpretació Professor Lector/ajudant Doctor/a Investigación
Gil Bardaji, Anna Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Guarné Cabello, Blai Estudis d'Àsia Oriental Agregat/da Interi/na Investigación
Hurtado Albir, Amparo Traducció i la Interpretació Catedratic d'Universitat Investigación
Kozlova Mikurova, Inna Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Lopez Guix, Gabriel Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Escoles Univer Investigación
Lozano Mendez, Arturo Estudis d'Àsia Oriental Professor Lector/ajudant Doctor/a Investigación
Martin Mor, Adria Traducció i la Interpretació Investigador/a Postdoctoral Investigación
Matamala Ripoll, Anna Maria Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Milheiro Tanqueiro, Helena Maria Traducció i la Interpretació Agregat/da Contractat Doctor/a
Molina Martinez, Lucia Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Orozco Jutoran, Mariana Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Piqué Huerta, Ramon Maria Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Presas Corbella, Lluisa Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Qu Lu, Xianghong Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral
Rodriguez Ines, Patricia Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Rolph , Deborah Jane Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral
Romero Ramos, Maria Guadalupe Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na
Rovira Esteva, Sara Estudis d'Àsia Oriental Agregat/da Contractat Doctor/a Investigación
Santamaria Guinot, Laura Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat Investigación
Saraiva Mendes, Maria Regina Traducció i la Interpretació Prof Titulars d'Universitat
Sherry , Catherine Joy Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral
Torres Hostench, Olga Traducció i la Interpretació Agregat/da Interi/na Investigación
Udina Abello, Maria Dolors Traducció i la Interpretació Professor Associat Laboral Investigación
Zhou Gu, Minkang Estudis d'Àsia Oriental Professors Laborals Estrangers Investigación

Relación de profesores



Abu-Sharar, Hesham   Llicenciat en Traducció i Interpretació, Doctor en Filologia   hesham.abu-sharar@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Aguilar-Amat, Anna   Doctora en Lingüística Informàtica   anna.aguilar-amat@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Arumí Ribas, Marta   Doctora en Traducció i Interpretació   marta.arumi@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Bacardí Tomas, Montserrat   Llicenciada en Filologia Hispànica i   montserrat.bacardi@uab.cat   Currículum i publicacions
  en Filologia Catalana. Doctora en Filologia Catalana    
             
Bestué Salinas, Mª Carmen   Llicenciada en Dret, Doctora en Traducció   carmen.bestue@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Casas Tost, Helena   Llicenciada en Traducció i Interpretació, Doctora en Traducció i Estudis Interculturals   helena.casas@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Cid Leal, Pilar   Doctora en Ciències de la Informació    pilar.cid@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Crespín, Montserrat   Llicenciada en Dret, Llicenciada en Filosofia, Màster en Recerca en Àsia Oriental Contemporània, Doctora en Filosofia   montserrat.crespin@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Edo Julià, Miquel   Doctor en Filologia Romànica   miquel.edo@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Farrés Puntí, Ramon   Llicenciat en Filologia Clàssica, Doctor en Traducció   ramon.farres@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Fontcuberta i Famadas, Judit   Diplomada en Traducció i Interpretació, llicenciada en Filologia Anglogermànica i Doctora en Traducció   judit.fontcuberta@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Franquesa Gòdia, Montserrat   Doctora en Traducció, Llicenciada en Filologia Clàssica (Grec) i en Filologia Anglogermànica (Alemany)   montserrat.franquesa@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Galán Mañas, Anabel   Doctora en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals   isabel.galan@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Gil Bardaji, Anna   Doctora en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals   anna.gil.bardaji@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Hurtado Albir, Amparo   Doctora en Traductologia   amparo.hurtado@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Kozlova, Inna   Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctora en Traducció   inna.kozlova@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Kubyshina, Natalia   Llicenciada en Filologia eslava, Doctora en Ciències Pedagògiques   natalia.kubyshina@uab.cat   Publicacions
             
Lopez Guix, Gabriel   Llicenciat en Geografia e Història, Màster en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals   gabriel.lopez@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Mangiron Hevia, Carme   Doctora en Traducció   carme.mangiron@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Matamala, Anna   Llicenciada en Traducció i Interpretació, Doctora en Lingüística Aplicada   anna.matamala@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Martín Mor, Adrià   Llicenciat en Traducció i Interpretació,   adria.martin@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Molina Martinez, Lucia   Llicenciada en Filologia Àrab i Doctora en Teoria de la Traducció   lucia.molina@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Orozco Jutorán, Mariana   Llicenciada en Traducció i Interpretació, Doctora en Traducció i Interpretació   mariana.orozco@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Perpinyà, Remei   Doctora. Departament de Filologia Catalana.   remei.perpinya@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Piqué i Huerta, Ramon   Llicenciat en Història Moderna i Contemporània, Doctor en Traducció i Interpretació   ramon.pique@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Presas Corbella, Marisa   Llicenciada en Llengua i Literatura Alemanyes, Doctora en Traducció   marisa.presas@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Qu Lu, Xianghong   Doctorant en Traducció i Estudis interculturals   xianghong.qu@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Rodriguez, Patricia   Doctora en Traducció   patricia.rodriguez@uab.es   Currículum i publicacions
             
Romero Ramos, Lupe   Doctora en Teoria de la Traducció   lupe.romero@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Rovira Esteva, Sara   Doctora en Teoria de la traducció   sara.rovira@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Saiz, Amelia   Llicenciada en Ciències Polítiques i Sociologia. Doctora en Estudis Interculturals   amelia.saiz@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Sala Sanahuja, Joaquim   Llicenciat en Filosofia, Doctor en Lletres   joaquim.sala@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Santamaria Guinot, Laura   Doctora en Traducció   laura.santamaria@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Saraiva Mendes, Maria Regina   Llicenciada i Doctora en Ciències de la Informació   regina.saraiva@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Seca Gil, Jorge   Llicenciat en Llengua i Literatura Alemanyes    jorge.seca@uab.cat   Web, currículum i publicacions
             
Sherry, Catherine   MA in Interpreting and Translation Studies. University of Leeds.    catherine.sherry@uab.cat   Currículum
             
Tanqueiro, Helena   Doctora en Traducció i Interpretació   helena.tanqueiro@uab.cat   Currículum i publicacions
             
Torres Hostench, Olga   Doctora en Traducció   olga.torres.hostench@uab.cat   Currículum i publicacions
Web
             
Zhou Gu, Minkang   Doctor en Traducció   minkang.zhou@uab.cat   Currículum i publicacions
 

Web del máster http://www.uab.cat/servlet/Satellite/los-estudios/masteres/-posgrados-uab-1215065474062.html