Preestrenes de cinema

Imatge Sala Cinema UAB

La Sala Cinema acull preestrenes de forma gratuïta i en versió original subtitulada per acostar títols que a l’endemà es projecten a algunes sales importants de Barcelona.

La UAB programa aquesta cartellera els dijous a les 13.00 h. Podeu recollir la vostra entrada a la taquilla de la Sala Cinema els dijous a partir de les 12.00 h.

PROPERA PREESTRENA

Dijous 30 de maig, a les 13.00 h
La corresponsal (A Private War, 2018), de Matthew Heineman


Cartell La corresponsal

Marie Colvin és una periodista famosa per haver estat testimoni de grans conflictes, entre els quals destaca el d'Orient Mitjà. Tots l'adoren per la seva feina, però són pocs els que coneixen a la veritable Colvin: una dona consumida per dins i que es dóna a la beguda, a més del profund menyspreu que sent cap a l'alta societat britànica, la qual no deixa de vanagloriar-la i concedir premis. No obstant això, a Colvin li encarreguen la missió de viatjar a Síria al costat del fotògraf de guerra Paul Conroy. Gairebé sense protecció, Colvin s'endinsarà en la seva missió més perillosa en el nucli del conflicte: la caòtica ciutat d'Homs.

País: Estats Units / Duració: 110 minuts / Gènere: drama bèl·lic / Idioma: anglès subtitulat  en Castellà

Dijous 23 de maig, a les 13.00 h
Como pez fuera del agua (Come un gatto in Tangenziale, 2017), de Riccardo Milani

Imatge Como pez fuera del agua

Dijous 16 de maig, a les 13.00 h
Lejos de Praga (Po strnisti bos, 2017), de Jan Svérak

Preestrena Lejos de Praga


Dijous 4 d'abril, a les 13.00 h
Un pueblo y su rey (Un peuple et son roi, 2018), de Pierre Schoeller


Imatge Un pueblo y su rey

Dijous 28 de març, a les 13.00 h
Conociendo a Astrid (Unga Astrid, 2018), de Pernille Fischer Christensen


Conociendo a Astrid

Dijous 14 de març, a les 13.00 h
Beautiful Boy. Siempre serás mi hijo (2018), de Felix Van Groeningen


Preestrena Beautiful Boy. Siempre serás mi hijo

Dijous 7 de març, a les 13.00 h
Las herederas (2018), de Marcelo Martinessi


Las Herederas

Dijous 28 de febrer, a les 13.00 h
Van Gogh, a las puertas de la eternidad (At Eternity's Gate, 2018), de Julian Schnabel


Imatge Preestrena Van Gogh, a las puertas de la eternidad

Dijous 14 de febrer, a les 13.00 h
Cafarnaúm (Capharnaüm, 2018), de Nadine Labaki


Imatge Preestrena Cafarnaúm

Dijous 7 de febrer, a les 13.00 h
High Life (2018), de Claire Denis


Imatge Preestrena High Life

Dijous 31 de gener, a les 13.00 h
Mug (Twarz, 2018), de Malgorzata Szumowska


Imatge Preestrena Mug

Dijous 24 de gener, a les 13.00h
La casa de Jack (The House that Jack Built, 2018), de Lars Von Trier

Imatge Preestrena La casa de Jack

Dijous 17 de gener, a les 13.00h
Caso Murer: El carnicero de Vilnius (Murer: Anatomie eines Prozesses, 2018), de Christian Frosch

Imatge Preestrena Caso Murer

Dijous 13 de desembre, a les 13.00h
Sobre Ruedas (Toute le monde debout, 2018), de Franck Dubosc


Imatge Preestrena Sobre Ruedas

Dijous 29 de novembre, a les 13.00h
Entre dos aguas (2018), d’Isaki Lacuesta


Imatge Preestrena Entre dos aguas

Dijous 22 de novembre, a les 13.00h
The Guilty (Den skyldige, 2018), de Gustav Möller


Imatge Preestrena The Guilty

Dijous 15 de novembre, a les 13.00h
El silencio de otros (2018), d‘Almudena Carracedo i Robert Bahar


Imatge Preestrena El silencio de otros

Dijous 8 de novembre, a les 13.30h
Fahrenheit 11/9 (2018), de Michael Moore


Imatge Preestrena Fahrenheit 11/9

Dijous 25 d'octubre, a les 13.00h
Quién te cantará (2018), de Carlos Vermut


Imatge Preestrena Quién te cantará

Dijous 18 d'octubre, a les 13.00h
La buena esposa (The Wife, 2017), de Björn Runge


Imatge Preestrena La buena esposa

Dijous 4 d'octubre, a les 13.00h
Cold War (Zimna wojna, 2018), de Pawel Pawlikowski


Imatge Preestrena Cold War

Dijous 27 de setembre, a les 13.00h
Gauguin, viaje a Tahití (Gauguin: Voyage de Tahiti, 2017), d’Edouard Deluc


Imatge Preestrena Gauguin

Dijous 20 de setembre, a les 13.00h
El Capitán (Der Hauptmann, 2017), de Robert Schwentke

Imatge Preestrena El Capitán