Personal Docente e Investigador (PDI)


P Q R S T U V W X Y Z
Professorat   Paoliello, Antonio
Profesor asociado laboral
Formación: Doctor en Traducció i Estudis Interculturals (UAB), llicenciat en Llengües Orientals (xinès i coreà) (IUO Nàpols)
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua xinesa. Estudis de l'Asia Oriental. Traducció directa del xinès.
c. e.: antonio.paoliello@uab.cat
Professorat   Paradela López, David
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Traducció i Interpretació. Llicenciat en Teoria de la Literatura i Literatura Comparada.
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa de l'anglès
c. e.: david.paradela@uab.cat
Web: twitter.com/Malapartiana
Professorat   Parcerisas Vazquez, Francesc
Profesor emérito
Formación: ____
Ámbito/s en que imparte docencia: ____
c. e.: francesc.parcerisas@uab.cat
Professorat   Pearce, Maria Elizabeth
Profesora asociada laboral
Formación: Llicenciada en Traducció i Interpretació (UPF). Llicenciada en Biología (UAB), Máster en Interpretació de Conferències (ULL)
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació
c. e.: mariaelizabeth.pearce@uab.cat
Professorat   Pearson, Roland Keith
Profesor asociado laboral
Formación: B.A. - M.A.
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua anglesa. Traducció inversa de l'anglès.
c. e.: roland.pearson@uab.cat
Professorat   Pentagna Fernandes, Breno
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Història
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua portuguesa
c. e.: breno.pentagna@uab.cat
Professorat   Perramon Lladó, Teresa
Profesora asociada laboral
Formación: Llicenciada en Romàniques
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació
c. e.: teresa.perramon@uab.cat
Professorat   Perry, Graham
Profesor asociado laboral
Formación: ____
Ámbito/s en que imparte docencia: ____
c. e.: ____
Professorat   Piqué i Huerta, Ramon
Profesor Titular de Universidad
Formación: Llicenciat en Història Moderna i Contemporània, Doctor en Traducció i Interpretació
Ámbito/s en que imparte docencia: Tecnologies de la traducció
c. e.: ramon.pique@uab.cat
Web: pique.tradumatica.net
Professorat   Pita Céspedes, Gustavo
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Filosofia (Universitat Estatal Zhdánov de Leningrado (San Petersburgo). Doctor en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbito/s en que imparte docencia: Estudis de l'Asia Oriental
c. e.: gustavo.pita@e-campus.uab.cat
Web: http://grupsderecerca.uab.cat/interasia/ca/content/gustavo-pita-c%C3%A9spedes
Professorat   Pons i Casanovas, Jofre
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Filologia Portuguesa (UB)
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa del portuguès. Llengua Portuguesa.
c. e.: jofre.pons@uab.cat
Professorat   Qu Lu, Xianghong
Profesor asociado laboral
Formación: ____
Ámbito/s en que imparte docencia: ____
c. e.: xianghong.qu@uab.cat
Professorat   Ribeiro Daquila, Jean Pierre
Profesor asociado laboral
Formación: Doctor en Estudis Nord-americans
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació. Llengua portuguesa.
c. e.: JeanPierre.Ribeiro@uab.cat
Professorat   Patricia Rodríguez-Inés
Profesora agregada laboral
Formación: Doctora en Traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa de l'anglès. Traducció inversa de l'anglès.
c. e.: patricia.rodriguez@uab.es
Web: pagines.uab.cat/patricia_rodriguez_ines
Professorat   Rolph Rolph, Deborah Jane
Profesora asociada laboral
Formación: ____
Ámbito/s en que imparte docencia: ____
c. e.: ____
Professorat   Romero Ramos, Maria Guadalupe
Profesora agregada interina
Formación: Doctora en Teoria de la Traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua italiana. Teoria de la traducció. Traducció directa de l'italià.
c. e.: lupe.romero@uab.cat
Web: gent.uab.cat/luperomero
Professorat   Rovira-Esteva, Sara
Profesora agregada laboral
Formación: Doctora en Teoria de la traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua xinesa. Estudis de l'Asia Oriental. Traducció directa del xinès
c. e.: sara.rovira@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/sara_rovira
Professorat   Rovira Jacquet, Frederic
Profesor asociado laboral
Formación: ____
Ámbito/s en que imparte docencia: ____
c. e.: ____
Professorat  

Rubio Carbonero, Gema
Professora Lectora
Formación: Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctora en comunicació lingüística i mediació multilingüe
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua anglesa/traducció directa/metodologia de la investigació
Correo electrónico: gema.rubio@uab.cat

Professorat   Ruiz Morilla, Sandra
Profesora asociada laboral
Formación: Llicenciada en Traducció i Interpretació, Llicenciada en Àsia Oriental, Màster en Gestió Internacional de la Empresa
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua japonesa
c. e.: sandra.ruiz@uab.cat
Professorat   Sáiz López, Amelia
Profesora agregada interina
Formación: Licenciada en Ciencias Políticas y Sociología. Doctora en Estudios Interculturales
Ámbito/s en que imparte docencia: Estudis de l'Asia Oriental
c. e.: amelia.saiz@uab.cat
Web: http://gent.uab.cat/ameliasaizlopez
Professorat   Sala Sanahuja, Joaquim
Profesor Titular de Universidad
Formación: Doctor en Lletres, Llicenciat en Filosofia
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa del francès
c. e.: joaquim.sala@uab.cat
Professorat  

Sánchez Gijón, Maria Pilar
Profesora agregada laboral
Formación: Doctora en Traducció i Interpretació
Ámbito/s en que imparte docencia: Tecnologies de la traducció. Terminologia.
c. e.: pilar.sanchez.gijon@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/pilarsanchezgijon

Professorat   Santamaria Guinot, Laura
Profesora Titular de Universidad
Formación: Doctora en Traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa de l'anglès
c. e.: laura.santamaria@uab.cat
Web: gent.uab.cat/laurasantamariaguinot
Professorat   Serra Vilella, Alba
Profesora asociada laboral
Formación: Doctora en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbito/s en que imparte docencia:  Llengua japonesa. Estudis de l'Asia Oriental
c. e.: alba.serra@uab.cat
Professorat   Sharvashidze, Maia
Profesora asociada laboral
Formación: Llicencada en Traducció i Interpretacio, Master en Traductologia y Estudis Interculturals UAB
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua russa
c. e.: maia.sharvashidze@uab.cat
Professorat   Shimoyoshi, Ayumi
Profesora asociada laboral
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: ayumi.shimoyoshi@uab.cat
Professorat   Simón Jiménez, Eduard
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Traducció i Interpretació
Ámbito/s en que imparte docencia: Tecnologies de la traducció
c. e.: eduardo.simon@uab.cat
Professorat   Sola Comino, Leonor
Profesora asociada laboral
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: leonor.sola@uab.cat
Professorat   Suades Vall, Anna
Profesora asociada laboral
Formación: Graduada en Traducció i Interpretació, Màster en Interpretació de Conferències
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació
c. e.: anna.suades@uab.cat
Web: www.annasuadesvall.com
Professorat   Stampa García Ormaechea, Mª Guiomar
Profesora asociada laboral
Formación: Diplomada en Traducció i Interpretació, licenciada en Economia
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació
c. e.: guiomar.stampa@uab.cat
Professorat   Sureda Carrio, Jeroni
Profesor emérito (Pla d'Emeritatge)
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: jeroni.sureda@uab.cat
Professorat   Torres Hostench, Olga
Profesora agregada laboral
Formación: Doctora en Traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Traducció directa de l'anglès
c. e.: olga.torres.hostench@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/olgatorreshostench
Professorat   Trainor, Laura Claire
Profesor asociado laboral
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: laura.trainor@uab.cat
Professorat   Umemoto, Tomoko
Profesora asociada laboral
Formación: Licenciada en Lengua y Literatura
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua japonesa
c. e.: tomoko.umemoto@uab.cat
Professorat   Ubach Huelin, Mariana
Profesora asociada laboral
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: mariana.ubach@uab.cat
Professorat   Vargas-Urpi, Mireia
Profesora Lectora
Formación:Llicenciada den Traducció i Interpretació, Doctora en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbito/s en que imparte docencia: Interpretació / Llengua xinesa / Traducció directa del xinès
c. e.: mireia.vargas@uab.cat
Professorat   Vico Morcillo, Javier Maria
Profesor Titular de Escuela Universitaria 
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: javier.vco@uab.cat
Professorat   Viladiu Illanas, Pau
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Traducció i Interpretació
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua xinesa
c. e.: pau.viladiu@uab.cat
Professorat   Walker, Jonathan
Profesor asociado laboral
Formación: Llicenciat en Historia Economica i social
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua anglesa
c. e.: jon.walker@uab.cat
Professorat   West, Sarah
Profesora asociada laboral
Formación: Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctora en Humanitats
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa
c. e.: sarahjulia.west@uab.cat
Professorat   Wimmer, Stefanie Cornelia
Investigadora Postdoctoral
Formación: -
Ámbito/s en que imparte docencia: -
c. e.: stefanie.wimmer@uab.cat
Professorat  

Zhou Gu, Minkang
Profesor laboral extranjero
Formación:Doctor en Traducció
Ámbito/s en que imparte docencia: Llengua xinesa
c. e.: minkang.zhou@uab.cat

Horario de atención a los/as alumnos/as Horario de atención a los/as alumnos/as

 

¿QUIERES TRABAJAR CON NOSOTROS? ENVIA TU CURRÍCULUM

 

CONCURSOS convocatoria

 

Bibliotecas La página de las bibliotecas de la UAB

 

Planos y accesos El mapa del Departamento y los planos y accesos al Campus

 

CONTACTA CON NOSOTROS

Departament de Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental

Horarios secretaría:
lunes - jueves: de 11.00 a 13.30 y de 15.00 a 16.00
viernes: de 11.00 a 13.30
julio: de 11.00 a 13.30
agosto: cerrado

Edifici K
08193 Bellaterra (Barcelona)
TEL +34 93 581 27 61
FAX +34 93 581 27 62

d.traduccioarrobauab.cat

 

 

 

 

2020 Universitat Autònoma de Barcelona