Personal docent i investigador (PDI)


P Q R S T U V W X Y Z
Professorat   Paoliello, Antonio
Professor associat
Formació: Doctor en Traducció i Estudis Interculturals (UAB), llicenciat en Llengües Orientals (xinès i coreà) (IUO Nàpols)
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua xinesa. Estudis de l'Asia Oriental. Traducció directa del xinès.
a/e: antonio.paoliello@uab.cat
Professorat   Paradela López, David
Professor associat
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretació. Llicenciat en Teoria de la Literatura i Literatura Comparada.
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: david.paradela@uab.cat
Web: twitter.com/Malapartiana
Professorat   Parcerisas Vazquez, Francesc
Professor associat
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: francesc.parcerisas@uab.cat
Professorat   Pearce, Maria Elizabeth
Professora associada
Formació: Llicenciada en Traducció i Interpretació (UPF). Llicenciada en Biología (UAB), Máster en Interpretació de Conferències (ULL)
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació
a/e: mariaelizabeth.pearce@uab.cat
Professorat   Pearson, Roland Keith
Professor associat
Formació: B.A. - M.A.
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa. Traducció inversa de l'anglès.
a/e: roland.pearson@uab.cat
Professorat   Pentagna Fernandes, Breno
Professor associat
Formació: Llicenciat en Història
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua portuguesa
a/e: breno.pentagna@uab.cat
Professorat   Perramon Lladó, Teresa
Professora associada
Formació: Llicenciada en Romàniques
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació
a/e: teresa.perramon@uab.cat
Professorat   Perry, Graham
Professor associat
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: ____
Professorat   Piqué i Huerta, Ramon
Professor titular
Formació: Llicenciat en Història Moderna i Contemporània, Doctor en Traducció i Interpretació
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció
a/e: ramon.pique@uab.cat
Web: pique.tradumatica.net
Professorat   Pita Céspedes, Gustavo
Professor associat
Formació: Llicenciat en Filosofia (Universitat Estatal Zhdánov de Leningrado (San Petersburgo). Doctor en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència: Estudis de l'Asia Oriental
a/e: gustavo.pita@e-campus.uab.cat
Web: http://grupsderecerca.uab.cat/interasia/ca/content/gustavo-pita-c%C3%A9spedes
Professorat   Pons i Casanovas, Jofre
Professor associat
Formació: Llicenciat en Filologia Portuguesa (UB)
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa del portuguès. Llengua Portuguesa.
a/e: jofre.pons@uab.cat
Professorat   Qu Lu, Xianghong
Professor associat
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: xianghong.qu@uab.cat
Professorat   Ribeiro Daquila, Jean Pierre
Professor associat
Formació: Doctor en Estudis Nord-americans
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació. Llengua portuguesa.
a/e: JeanPierre.Ribeiro@uab.cat
Professorat   Rodríguez-Inés, Patricia
Professora agregada
Formació: Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès. Traducció inversa de l'anglès.
a/e: patricia.rodriguez@uab.es
Web: pagines.uab.cat/patricia_rodriguez_ines
Professorat   Rolph Rolph, Deborah Jane
Professora associada
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: ____
Professorat   Romero Ramos, Maria Guadalupe
Professora agregada
Formació: Doctora en Teoria de la Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua italiana. Teoria de la traducció. Traducció directa de l'italià.
a/e: lupe.romero@uab.cat
Web: gent.uab.cat/luperomero
Professorat   Rovira-Esteva, Sara
Professora agregada
Formació: Doctora en Teoria de la traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua xinesa. Estudis de l'Asia Oriental. Traducció directa del xinès
a/e: sara.rovira@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/sara_rovira
Professorat   Rovira Jacquet, Frederic
Professor associat
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: ____
Professorat   Rubio Carbonero, Gema
Professora Lectora (Serra Húnter)
Formació: Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctora en comunicació lingüística i mediació multilingüe
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa/traducció directa/metodologia de la investigació
Adreça electrònica: gema.rubio@uab.cat
Professorat   Ruiz Morilla, Sandra
Professora associada
Formació: Llicenciada en Traducció i Interpretació, Llicenciada en Àsia Oriental, Màster en Gestió Internacional de la Empresa
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa
a/e: sandra.ruiz@uab.cat
Professorat   Sáiz López, Amelia
Professora agregada
Formació: Licenciada en Ciencias Políticas y Sociología. Doctora en Estudios Interculturales
Ámbit/s en que imparteix docència: Estudis de l'Asia Oriental
a/e: amelia.saiz@uab.cat
Web: http://gent.uab.cat/ameliasaizlopez
Professorat   Sala Sanahuja, Joaquim
Professor titular
Formació: Doctor en Lletres, Llicenciat en Filosofia
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa del francès
a/e: joaquim.sala@uab.cat
Professorat  

Sánchez Gijón, Maria Pilar
Professora agregada
Formació: Doctora en Traducció i Interpretació
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció. Terminologia.
a/e: pilar.sanchez.gijon@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/pilarsanchezgijon

Professorat   Santamaria Guinot, Laura
Professora titular
Formació: Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: laura.santamaria@uab.cat
Web: gent.uab.cat/laurasantamariaguinot
Professorat   Serra Vilella, Alba
Professora associada
Formació: Doctora en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa. Estudis de l'Asia Oriental
a/e: alba.serra@uab.cat
Professorat   Sharvashidze, Maia
Professora associada
Formació: Llicencada en Traducció i Interpretacio, Master en Traductologia y Estudis Interculturals UAB
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua russa
a/e: maia.sharvashidze@uab.cat
Professorat   Shimoyoshi, Ayumi
Professora associada
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: ayumi.shimoyoshi@uab.cat
Professorat   Simón Jiménez, Eduard
Professor associat
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretació
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció
a/e: eduardo.simon@uab.cat
Professorat   Sola Comino, Leonor
Professora associada
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: leonor.sola@uab.cat
Professorat   Suades Vall, Anna
Professora associada
Formació: Graduada en Traducció i Interpretació, Màster en Interpretació de Conferències
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació
a/e: anna.suades@uab.cat
Web: www.annasuadesvall.com
Professorat   Stampa García Ormaechea, Mª Guiomar
Professora associada
Formació: Diplomada en Traducció i Interpretació, licenciada en Economia
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació
a/e: guiomar.stampa@uab.cat
Professorat   Sureda Carrio, Jeroni
Professor associat
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: jeroni.sureda@uab.cat
Professorat   Torres Hostench, Olga
Professora agregada
Formació: Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: olga.torres.hostench@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/olgatorreshostench
Professorat   Trainor, Laura Claire
Professora associada
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: laura.trainor@uab.cat
Professorat   Umemoto, Tomoko
Professora associada
Formació: Licenciada en Lengua y Literatura
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa
a/e: tomoko.umemoto@uab.cat
Professorat   Ubach Huelin, Mariana
Professora associada
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: mariana.ubach@uab.cat
Professorat   Vargas-Urpi, Mireia
Professora Lectora
Formació:Llicenciada den Traducció i Interpretació, Doctora en Traducció i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència:Interpretació / Llengua xinesa / Traducció directa del xinès
a/e: mireia.vargas@uab.cat
Professorat   Vico Morcillo, Javier Maria
Professor associat
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: javier.vco@uab.cat
Professorat   Viladiu Illanas, Pau
Professor associat
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretació
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua xinesa
a/e: pau.viladiu@uab.cat
Professorat   Walker, Jonathan
Professor associat
Formació: Llicenciat en Historia Economica i social
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa
a/e: jon.walker@uab.cat
Professorat   West, Sarah
Professora associada
Formació: Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctora en Humanitats
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa
a/e: sarahjulia.west@uab.cat
Professorat   Wimmer, Stefanie Cornelia
Investigadora Postdoctoral
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: stefanie.wimmer@uab.cat
Professorat   Zhou Gu, Minkang
Professor titular
Formació: Doctor en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua xinesa
a/e: minkang.zhou@uab.cat
Horari d'atenció als alumnes Horari d'atenció als alumnes

 

VOLS TREBALLAR AMB NOSALTRES? ENVIA EL TEU CURRÍCULUM

 

CONCURSOS Convocatòria

 

Biblioteques La pàgina de les biblioteques de la UAB

 

Plànols i accessos El mapa del departament i els plànols i accessos al Campus

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental

Horari secretaria:
dilluns - dijous: de 11:00 a 13:30 i de 15:00 a 16:00
divendres: de 11:00 a 13:30
juliol: de 11:00 a 13:30
agost: tancat

Edifici K
08193 Bellaterra (Barcelona)
TEL +34 93 581 27 61
FAX +34 93 581 27 62

d.traduccioarrobauab.cat

 

 

 

 

2020 Universitat Autònoma de Barcelona