Personal docent i investigador (PDI)


I J K L M N O
Professorat   Igareda, Paula
Professora associada laboral
Formació: Llicenciada en Filologia Alemanya + Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció
a/e: paula.igareda@uab.cat
Professorat  

Jasim Khammas, Hanan
Professor associat laboral
Formació: Llicenciada en Filologia Anglesa, Doctoranda en Teoria de la literatura i literatura comparada
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua àrab. Traducció directa de l'àrab.
a/e: hanan.jasim@uab.cat

Professorat  

Jin Wang, Xuehang
Professor associat laboral
Formació: Màster en Traducción e Interpretación
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua xinesa
a/e: xuehang.jin@uab.cat

Professorat  

Jo Jeong, Mihwa
Professora associada laboral
Formació: Doctora en lingüistica
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua coreana
a/e: mihwa.jo@uab.cat
Web: gent.uab.cat/mihwajo

Professorat   Kelso, Fiona Megan
Professora associada laboral
Formació: Màster en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa
a/e: fionamegan.kelso@uab.cat
Professorat   Kozlova, Inna
Professora agregada laboral
Formació: Llicenciada en Filologia, Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua russa. ​Tecnologies de la traducció. Cognició en traducció.
a/e: inna.kozlova@uab.cat
Web: gent.uab.cat/innakozlova
Professorat   Kubyshina Murzina Olenko, Natalia
Professora associada laboral
Formació: Licenciada en Filología eslava, Doctora en Ciencias Pedagógicas
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua russa
a/e: natalia.kubyshina@uab.cat
Professorat   Lenoir Jamelot, Francoise
Professora emèrita (Pla d'Emeritatge)
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: Francoise.Lenoir@uab.cat
Professorat   Liao, Shu-Ching
Professora associada laboral
Formació: Doctorada en Recerca en disseny (Art i disseny publicitari en Xina 1900-1949)
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació. Llengua xinesa. Estudis de l'Asia Oriental.
a/e: shuching.liao@uab.cat
Professorat   Lladó Soler, Ramon
Professor Titular d'Universitat
Formació: Doctor en Traducció i Interpretació; Llicenciat en Ciències de la Informació
Ámbit/s en que imparteix docència:Traducció directa del francès
a/e: ramon.llado@uab.cat
Web: divabotella.wordpress.com
Professorat   Llurba Naval, Josep
Professor associat laboral
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretació per la UAB
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: josep.llurba@uab.cat
Professorat   Lopes d' El Rei, Priscilla
Col·laborador docent
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: priscilladelrei@yahoo.com
Professorat   López García, Veronica
Professora associada laboral
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: veronica.lopez@uab.cat
Professorat   López García, Olga
Col·laborador docent
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: olga.garcía@uab.cat
Professorat   López Guix, Gabriel
Professor titular d'Escola Universitària
Formació: Licenciado en Geografía e Historia, Máster en Traducción, Interpretación y Estadios Interculturales
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: gabriel.lopez@uab.cat
Professorat   Lozano Méndez, Artur
Professor lector
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretacio i en  Estudis Àsia Oriental, Dr. en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència: Estudis de l'Asia Oriental
a/e: artur.lozano@uab.cat
Web: https://www.researchgate.net/profile/Artur_Lozano-Mendez
Professorat   Mangiron Hevia, Carme
Professora agregada laboral
Formació: Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa
a/e: carme.mangiron@uab.cat

Professorat

  Marín López, Dolors
Professora associada laboral
Formació: Ingeniera tècnica en informàtica de gestió, llicenciada en
documentació
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció
a/e: dolores.marin@uab.cat
Professorat   Martín Mor, Adrià
Professor lector
Formació: Doctor en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Tecnologies de la traducció
a/e: adria.martin@uab.cat
Web: www.adria.tradumatica.net
Professorat   Martínez Bastidas, Aitor
Professor associat laboral
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpretació, màster en Interpretació de Conferències.
Ámbit/s en que imparteix docència: Interpretació
a/e: Aitor.Martinez@uab.cat
Professorat   Martinez Melis, Nicole Pierrette
Profesora emérita (Plan de emeritaje)
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: nicole.martinez@uab.cat
Professorat   Martínez Taberner, Guillermo
Professor asociado
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: guillermo.martinez@uab.cat
Professorat   Martinez Tejerina, Anjana
Professor associat laboral
Formació: Doctora en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: anjana.martinez@uab.cat
Professorat   Mas Lopez, Jordi
Professor agregat laboral
Formació: LLicenciat en Traducció i Interpretació, Máster en Estudis Literaris i Culturals, Doctor en Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa. Estudis de l'Asia Oriental.
a/e: jordi.mas.lopez@uab.cat
Web: gent.uab.cat/jordimaslopez
Professorat   Masdeu Torruella, Irene
Professora associada laboral
Formació: Formación: Llicenciada i en antropologia social, Doctorada en Traducció, Interpretació i Estudis Interculturals
Ámbit/s en que imparteix docència: Estudis de l'Asia Oriental
a/e: irene.masdeu@uab.cat
Web: http://grupsderecerca.uab.cat/interasia/ca/content/irene-masdeu-torruella
Professorat   Matamala, Anna
Professora Titular d'Universitat
Formació: Llicenciada en Traducció i Interpretació, Doctora en Lingüística Aplicada
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: anna.matamala@uab.cat
Web: http://gent.uab.cat/amatamala
Professorat   Mihee Seo
Professor asociado
Formació: -
Ámbit/s en que imparteix docència: -
a/e: mihee.seo@uab.cat
Professorat   Milheiro Tanqueiro, Helena Maria
Professora agregada laboral
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: ____
Professorat   Molina Martínez, Lucía
Professora Titular d'Universitat
Formació: Llicenciada en Filologia Àrab i Doctora en Teoria de la Traducció
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua àrab
a/e: lucia.molina@uab.cat
Web: pagines.uab.cat/lucia_molina
Professorat   Moreno Herrero, Noelia
Professora associada laboral
Formació: Licenciada en Filología Hispánica. Licenciada en Filología Portuguesa. Doctoranda en Llengua i Cultures Romàniques.
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua portuguesa. Traducció directa del portuguès.
a/e: noelia.moreno@uab.cat
Professorat   Navtanovich, Liudmila
Professora associada laboral
Formació: Llicenciada en Filologia Russa, Doctora en Filologia
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua russa
a/e: liudmila.navtanovich@uab.cat
Professorat   Nogueras Bastardo, Oscar
Professor associat laboral
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: oscar.nogueras@uab.cat
Professorat   Nolla Cabellos, Albert
Professor associat laboral
Formació: Llicenciat en Traducció i Interpreteció, MA in East Asian Studies
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua japonesa. Estudis de l'Asia Oriental. Traducció directa del japonès.
a/e: albert.nolla@uab.cat
Professorat   Nuñez Marsal, Clara
Professor associat laboral
Formació: ____
Ámbit/s en que imparteix docència: ____
a/e: clara.nunez@uab.cat
Professorat   Orero, Pilar
Professora Titular d'Universitat
Formació: Doctora en Traducción
Ámbit/s en que imparteix docència: Llengua anglesa
a/e: pilar.orero@uab.cat
Web: gent.uab.cat/pilarorero
Professorat   Orozco Jutorán, Mariana
Professora Titular d'Universitat
Formació: Llicenciada en Traduccio i Interpretació, Doctora en Traducció i Interpretació
Ámbit/s en que imparteix docència: Traducció directa de l'anglès
a/e: mariana.orozco@uab.cat
Web: gent.uab.cat/marianaorozco
Professorat   Oncins Noguer, Estel·La
Professora associada laboral
Formació: ----.
Ámbit/s en que imparteix docència: ----
a/e: estella.oncins@uab.cat
Horari d'atenció als alumnes Horari d'atenció als alumnes

 

VOLS TREBALLAR AMB NOSALTRES? ENVIA EL TEU CURRÍCULUM

 

CONCURSOS Convocatòria

 

Biblioteques La pàgina de les biblioteques de la UAB

 

Plànols i accessos El mapa del departament i els plànols i accessos al Campus

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Traducció i d'Interpretació i d'Estudis de l'Àsia Oriental

Horari secretaria:
dilluns - dijous: de 11:00 a 13:30 i de 15:00 a 16:00
divendres: de 11:00 a 13:30
juliol: de 11:00 a 13:30
agost: tancat

Edifici K
08193 Bellaterra (Barcelona)
TEL +34 93 581 27 61
FAX +34 93 581 27 62

d.traduccioarrobauab.cat

 

 

 

 

2021 Universitat Autònoma de Barcelona