Unitats 
Alfabètic

Professorat


 
Electromagnetisme
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Costa Quintana, Joan 93581 3150 joan.costa@uab.cat
González Gómez, Leonardo G. 93581 2177 leonardogaston.gonzalez@uab.cat
Navau Ros, Carles 93581 2596 carles.navau@uab.cat
Pascual Gainza, Jordi 93581 1351 jordi.pascual@uab.cat
Sánchez Moreno, Àlvar 93581 1132 alvar.sanchez@uab.cat
Valle Benedi, Nuria del 93581 4820 nuria.delvalle@uab.cat
Física d'Altes Energies
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Casado Lechuga, Pilar 93581 4285 Pilar.Casado@uab.cat
Crespo Vicente, José María 93581 2821 JoseMaria.Crespo@uab.cat
Delfino Reznicek, Manuel Carlos 93581 4109 Manuel.Delfino@uab.cat
Flix Molina, Jose 93581 2823 jose.flix@uab.cat
Gonzalez Fernandez, Sergio 93581 2177 sergio.gonzalez.fernandez@uab.cat
Neissner, Christian 93581 2177 christian.neibner@uab.cat
Física de Materials I
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Abad Muñoz, Llibertat 93581 1481 libertad.abad@uab.cat
Garcia Alonso, Gemma 93581 1481 gemma.garcia@uab.cat
González Silveira, Marta 93581 1481 marta.gonzalez@uab.cat
Lopeandia Fernández, Aitor 93581 1481 aitor.lopeandia@uab.cat
Martínez Garcías, Julio César 93581 1481 juliocesar.martinez@uab.cat
Rodriguez Tinoco, Cristian 93581 1481 cristian.rodriguez@uab.cat
Rodríguez Viejo, Javier 93581 1769 javier.rodriguez@uab.cat
Vila Costa, Ana 93581 1481 ana.vila@uab.cat
Física de Materials II
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Alonso Pruneda, Jose Miguel 93581 3183 JoseMiguel.Alonso@uab.cat
Elier, Konrad 93581 1401 konrad.eiler@uab.cat
Fornell Beringues, Jordina 93581 1401 jordina.fornell@uab.cat
Gutierrez Martínez, Josep 93581 1562 josep.gutierrez@uab.cat
López Barberà Martín,  José 93581 1401 jose.lopez.barbera@uab.cat
Menéndez Dalmau, Enric 93581 1401 enric.menendez@uab.cat
Navarro Senent, Cristina 93581 1401 cristina.navarro.senent@uab.cat
Nicolenco, Aliona 93581 1401 aliona.nicolenco@uab.cat
Pellicer Vila, Eva María 93581 1401 eva.pellicer@uab.cat
Sireus, Veronica 93581 1401 veronica.sireus@uab.cat
Skumryev, Vassil 93581 4872 vassil.skumryev@uab.cat
Solsona Mateos, Pau 93581 1401 pau.solsona@uab.cat
Sort Viñas, Jordi 93581 2085 jordi.sort@uab.cat
Suriñach Cornet, Santiago 93581 1657 santiago.surinyach@uab.cat
Física de Radiacions
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Caballero Pacheco, M. Angel 93581 2717 miguelangel.caballero@uab.cat
Domingo Miralles, Carles 93581 1530 carles.domingo@uab.cat
Font Guiteras, Lluis 93581 2935 lluis.font@uab.cat
García Orellana, Jordi 93586 8285 jordi.garcia@uab.cat
Gaug, Marcus 93581 2935 marcus.gaug@uab.cat
Maggio, Camilla 93581 2935 camilla.maggio@uab.cat
Masqué Barri, Pere 93581 1915 pere.masque@uab.cat
Moreno Baltà, Victoria 93581 2935 victoria.moreno@uab.cat
Paradís Vilar, Sarah 93581 1191 sarah.paradís@uab.cat
Física Estadística
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Álvarez Calafell, F.Xavier 93581 2878 xavier.alvarez@uab.cat
Apio Laguia, Joan Manel 93581 2177 juanmanuel.apio@uab.cat
Bafaluy Bafaluy, F. Xavier 93581 1658 javier.bafaluy@uab.cat
Beardo Ricol, Albert 93581 2575 albert.beardo@uab.cat
Camacho Castro, Juan 93581 2792 juan.camacho@uab.cat
Campos Moreno, Daniel 93581 2878 daniel.campos@uab.cat
Ceron Hurtado, Nathalie Marcela 93581 2177 nathalie.ceron@uab.cat
Cristin Redondo, Javier 93581 2575 javier.cristin@uab.cat
Llebot Rabagliati, Josep Enric 93581 1731 enric.llebot@uab.cat
Masó Puigdellosas, Axel 93581 2177 axel.maso@uab.cat
Méndez López, Vicenç 93581 2575 vicenc.mendez@uab.cat
Ortega Cejas, Vicente 93581 2177 vicente.ortega@uab.cat
Sendra Molins, Lluc 93581 2177 lluc.sendra@uab.cat
Triginer García, Josep 93581 2575 josep.triginer@uab.cat
Física Teòrica
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Alguero Casas, Marcel 93581 2177 marcel.alguero@uab.cat
Aspachs Bracons, Mariona 93581 2177 mariona.bracons@uab.cat
Biscari, Caterina 93592 4309 caterina.biscari@uab.cat
Carretero Palacios, Jorge 93581 2177 jorge.carretero@uab.cat
Castell Queralt, Josep 93581 2177 josep.castell@uab.cat
Escribano Carrascosa, Rafel 93581 2848 rafel.escribano@uab.cat
Garcia Garrido, Fco. Javier 93581 2177 javier.garcia.garrido@uab.cat
Gaset Rifà, Jordi 93581 2177 jordi.gaset@uab.cat
Jordan Clariana, Mariona 93581 2177 mariona.jordan@uab.cat
Masjuan Queralt, Pere 93581 4337 pere.masjuan@uab.cat
Massó Soler, Eduard 93581 1755 Eduard.Masso@uab.cat
Matias Espona, Joaquín 93581 1510 Joaquim.Matias@uab.cat
Pérez-Calero, Antonio M. 93581 2177 antonio.perezcalero@uab.cat
Peris Rodríguez, Santiago 93581 2845 Santiago.Peris@uab.cat
Pineda Ruíz, Antonio Miguel 93581 4817 Antonio.Pineda@uab.cat
Pomarol Clotet, Alejandro 93581 3042 Alex.Pomarol@uab.cat
Física Teòrica: Informació i Fenòmens Quàntics
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Bagan Capella, Emili 93581 1306 Emili.Bagan@uab.cat
Bilkis Dubin, Matias 93581 2177 matias.bilkis@uab.cat
Calsamiglia Costa, John 93581 1509 john.calsamiglia@uab.cat
Garcia Diaz, Maria 93581 2177 maaria.garcia.diaz@uab.cat
Hirche, Christoph 93581 2177 christoph.hirche@uab.cat
Marconi, Carlo 93581 2177 carlo.marconi@uab.cat
Martínez Vargas, Esteban 93581 2177 esteban.martinez@uab.cat
Muñoz Tapia, Ramon 93581 1506 Ramon.munoz@uab.cat
Riera Campeny, Andreu 93581 2177 andreu.riera.campeny@uab.cat
Rosati, Matteo 93581 2177 mattto.rosati@uab.cat
Sanpera Trigueros, Anna 93581 2843 Anna.Sanpera@uab.cat
Sentís Herrera, Gael 93581 2177 gael.sentis@uab.cat
Skoteiniotis, Michail  93581 2177 michail.skoteiniotis@uab.cat
Winter, Andreas Johannes 93581 4736 Andreas.winter@uab.cat
Optica
Cognoms, Nom Telèfon Correuelectrònic
Ahufinger Breto, Veronica 93586 8178 veronica.ahufinger@uab.cat
Cabedo Bru, Josep 93581 1652 josep.cabedo@uab.cat
Campos Coloma, Juan 93581 2602 juan.campos@uab.cat
Celi, Alessio 93581 2177 alessio.celi@uab.cat
Escalera Merino, Juan Carlos 93581 2842 juancarlos.escalera@uab.cat
Kirilov, Todor Kalkandjiev 93581 1652 todorkirilov.kalkandjiev@uab.cat
Lizana Tutusaus, Ángel 93586 4914 angel.lizana@uab.cat
Lopez Coronado, Octavi 93581 1933 octavi.lopez@uab.cat
Mompart Penina, Jordi 93581 1652 jordi.mompart@uab.cat
Pelegrí Andres, Gerard 93581 1652 gerard.pelegri@uab.cat
Pi i Vila, Francesc 93581 1277 francesc.pi@uab.cat
Queraltó Isach, Gerard 93581 1652 gerard.queralto@uab.cat
Van Eeckhout Alsinet, Albert 93581 4914 albert.vaneeckhout@uab.cat
Emèrits / Jubilats
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Baixeras Divar, Carmen 93581 2177 Carmen.baixeras@uab.cat
Bramón Planas, Albert 93581 1305 Albert.Bramon@uab.cat
Casas Vázquez, José 93581 2177 jose.casas@uab.cat
Fernández Moreno, Francisco 93581 2177 Francisco.Fernandez@uab.cat
Fernández Sánchez, Enrique 93581 1984 Enrique.Fernandez@uab.cat
García Doncel, Manuel  93581 2177 manuel.g.doncel@uab.cat
López Aguilar, Fernando 93581 1353 fernando.lopez@uab.cat
Méndez Vilaseca, Antoni 93581 3095 Antoni.Mendez@uab.cat
Mora Aznar, Maria Teresa 93581 1564 Teresa.Mora@uab.cat
Muñoz Domínguez, Juan Santiago        93581 2177 juansantiago.munoz@uab.cat
Orriols Tubella, Gaspar 93581 2110 gaspar.orriols@uab.cat
Pascual de Sans, Ramon 93581 2177 ramon.pascual@uab.cat
Pavón Coloma, Diego 93581 2792 diego.pavon@uab.cat
Vidal Quadras-Roca, Alejo 93581 2177
Yzuel Giménez, María Josefa  93851 1933 Maria.Yzuel@uab.cat
Web de Formularis del Departament de Física En aquesta secció trobareu una sèrie de formularis per agilitzar tasques administratives

 

Prevenció i seguretat En aquesta secció trobareu més informació sobre prevenció de riscos i actuacions d’ emergència

 

Butlletí Oficial UAB Informació sobre acords i resolucions de la UAB

 

Plànols i accessos Plànols i accessos al Campus

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Física
Edifici C
08193 Bellaterra
(Cerdanyola del Vallès)
TEL +34 93 581 21 77
FAX +34 93 581 21 55
Secretaria
d.fisica@uab.cat
Direcció
direccio.d.fisica@uab.cat

 

 

 

 

2019 Universitat Autònoma de Barcelona