Unitats 
Alfabètic

Professorat



Electromagnetisme    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Costa Quintana, Joan 93581 3150 joan.costa@uab.cat
Gutierrez Martínez, Josep 93581 1562 josep.gutierrez@uab.cat
López Aguilar, Fernando 93581 1353 fernando.lopez@uab.cat
Mach Batlle, Rosa 93581 4820 rosa.mach@uab.cat
Navau Ros, Carles 93581 2596 carles.navau@uab.cat
Parra Martinez, Albert  93581 4820 albert.parra@uab.cat
Pascual Gainza, Jordi 93581 1351 jordi.pascual@uab.cat
Sánchez Moreno, Àlvar 93581 1132 alvar.sanchez@uab.cat
Valle Benedi, Nuria del 93581 4820 nuria.delvalle@uab.cat
     
Física d'Altes Energies    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Casado Lechuga, Pilar 93581 4285 Pilar.Casado@uab.cat
Crespo Vicente, José María 93581 2821 JoseMaria.Crespo@uab.cat
Delfino Reznicek, Manuel Carlos 93581 4109 Manuel.Delfino@uab.cat
Fernández Sánchez, Enrique 93581 1984 Enrique.Fernandez@uab.cat
     
Física de Materials I    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Biscari, Caterina 93592 4309 caterina.biscari@uab.cat
Ferrando Villalba, Pablo 93581 1481 pablo.ferrando@uab.cat
Garcia Alonso, Gemma 93581 1481 gemma.garcia@uab.cat
González Silveira, Marta 93581 1481 marta.gonzalez@uab.cat
Lopeandia Fernández, Aitor 93581 1481 aitor.lopeandia@uab.cat
Ràfols Ribé, Joan 93581 1481 joan.rafols@uab.cat
Rodríguez Viejo, Javier 93581 1769 javier.rodriguez@uab.cat
     
Física de Materials II    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Alonso Pruneda, Jose Miguel 93581 3183 JoseMiguel.Alonso@uab.cat
Baró Mariné, Maria Dolors 93581 4971 dolors.baro@uab.cat
Bilican, Doga 93581 3247 doga.bilican@uab.cat
Dislaki, Evangelia 93581 3247 evangelia.dislaki@uab.cat
Fornell Beringues, Jordina 93581 1401 jordina.fornell@uab.cat
Guerrero Hernández, Miguel 93581 1401 Miguel.guerrero@uab.cat
Jupeng, Fan 93581 1401 Jupeng.Fan@uab.cat
Lopez Barbera, Jose 93581 1401 jose.lopez.barbera@uab.cat
Malapeira Argilaga, Jordi 93581 2155 jordi.malapeira@uab.cat
Menéndez Dalmau, Enric 93581 1401 enric.menendez@uab.cat
Pellicer Vila, Eva María 93581 1401 eva.pellicer@uab.cat
Quintana  Puebla, Alberto 93581 1401 alberto.quintana@uab.cat
Skumryev, Vassil 93581 4872 vassil.skumryev@uab.cat
Solsona Mateos, Pau 93581 1401 pau.solsona@uab.cat
Sort Viñas, Jordi 93581 2085 jordi.sort@uab.cat
Suriñach Cornet, Santiago 93581 1657 santiago.surinyach@uab.cat
Yuping, Feng 93581 1401 Yuping.Feng@uab.cat
Zhang, Huiyan 93581 1401 huiyan.zhang@uab.cat
Zhang, Jin 93581 1401 jin.zhang@uab.cat
     
Física de Radiacions    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Bouassoule el Hamdaoui, Tayeb 93581 2155 tayeb.bouassoule@uab.cat
Domingo Miralles, Carles 93581 1530 carles.domingo@uab.cat
Font Guiteras, Lluis 93581 2935 lluis.font@uab.cat
García Orellana, Jordi 93586 8285 jordi.garcia@uab.cat
Gaug, Marcus 93581 2935 marcus.gaug@uab.cat
Hierro Gutierrez, Almudena 93586 8284 almudena.hierro@uab.cat
Maggio, Camilla 93581 2935 camilla.maggio@uab.cat
Martinez Rovira, Immaculada 93581 2177 immaculada.martinez@uab.cat
Masqué Barri, Pere 93581 1915 pere.masque@uab.cat
Moreno Baltà, Victoria 93581 2935 victoria.moreno@uab.cat
Romero Expósito, Ma. Teresa 93581 1530 mariateresa.romero@uab.cat
     
Física Estadística    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Álvarez Calafell, F.Xavier 93581 2878 xavier.alvarez@uab.cat
Bafaluy Bafaluy, F. Xavier 93581 1658 javier.bafaluy@uab.cat
Camacho Castro, Juan 93581 2792 juan.camacho@uab.cat
Campos Moreno, Daniel 93581 2878 daniel.campos@uab.cat
Gutiérrez Martínez, Josep 93581 1562 josep.gutierrez@uab.cat
Jou Mirabent, David 93581 1658 david.jou@uab.cat
Llebot Rabagliati, Josep Enric 93581 1731 enric.llebot@uab.cat
Méndez López, Vicenç 93581 2575 vicenc.mendez@uab.cat
Pavón Coloma, Diego 93581 2792 diego.pavon@uab.cat
Torres Alvarez, Pol 93581 2878 pol.torres@uab.cat
Triginer García, Josep 93581 2575 josep.triginer@uab.cat
     
Física Teòrica    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Baggioli, Matteo 93586 8328 matteo.baggioli@uab.cat
Escribano Carrascosa, Rafel 93581 2848 rafel.escribano@uab.cat
García Pepín, Mateo 93586 8329 mateo.garcia@uab.cat
Grífols Gras, Josep Antoni 93581 2177 JosepAntoni.Grifols@uab.cat
Lorente Espin, Oscar 93581 8591 oscar.lorente@uab.cat
Masjuan Queralt, Pere 93581 4337 pere.masjuan@uab.cat
Massó Soler, Eduard 93581 1755 Eduard.Masso@uab.cat
Matias Espona, Joaquín 93581 1510 Joaquim.Matias@uab.cat
Méndez Vilaseca, Antoni 93581 3095 Antoni.Mendez@uab.cat
Peris Rodríguez, Santiago 93581 2845 Santiago.Peris@uab.cat
Pineda Ruíz, Antonio Miguel 93581 4817 Antonio.Pineda@uab.cat
Pomarol Clotet, Alejandro 93581 3042 Alex.Pomarol@uab.cat
Renau Cerrillo, Albert 93586 8329 albert.renau@uab.cat
     
Física Teòrica: Informació i Fenòmens Quàntics
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Bagan Capella, Emili 93581 1306 Emili.Bagan@uab.cat
Baig Aleu, Marià 93581 1754 Mariano.Baig@uab.cat
Calsamiglia Costa, John 93581 1509 john.calsamiglia@uab.cat
Di Martino, Sara 93581 4255 sara.dimartino@uab.cat
Hirche, Christoph 93581 2177 christoph.hirche@uab.cat
Lami, Ludovico 93581 1667 Ludovico.Lami@uab.cat
Mehboudi, Mohammad 93581 4153 mohammad.mehboudi@uab.cat
Muñoz Tapia, Ramon 93581 1506 Ramon.munoz@uab.cat
Nakata, Yoshifumi 93581 4255 yoshifumi.nakata@uab.cat
Nötzel, Janis  93581 4255 janis.notzel@uab.cat
Quesada Merchan, Ruben 93586 8328 ruben.quesada@uab.cat
Sabapathy, Krisnakumar 93581 2078 krisnakumar.sabapathy@uab.cat
Sanpera Trigueros, Anna 93581 2843 Anna.Sanpera@uab.cat
Skoteiniotis, Michail  93581 2177 michail.skoteiniotis@uab.cat
Winter, Andreas Johannes 93581 4736 Andreas.winter@uab.cat
Yuste Roca, Abel 93581 4153 abel.yuste@uab.cat
     
Optica    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correuelectrònic
Ahufinger Breto, Veronica 93586 8178 veronica.ahufinger@uab.cat
Cabedo Bru, Josep 93581 1652 josep.cabedo@uab.cat
Campos Coloma, Juan 93581 2602 juan.campos@uab.cat
Corbalán Yuste, Ramón 93581 1653 ramon.corbalan@uab.cat
Escalera Merino, Juan Carlos 93581 2842 juancarlos.escalera@uab.cat
Estevez Caride, Irene 93586 4914 irene.estevez@uab.cat
Fernandez Vidal, Sonia 93581 1933 sonia.fernandez.vidal@uab.cat
Kirilov, Todor Kalkandjiev 93581 1652 todorkirilov.kalkandjiev@uab.cat
Lizana Tutusaus, Ángel 93586 4914 angel.lizana@uab.cat
Mompart Penina, Jordi 93581 1652 jordi.mompart@uab.cat
Orriols Tubella, Gaspar 93581 2110 gaspar.orriols@uab.cat
Pelegrí Andres, Gerard 93581 1652 gerard.pelegri@uab.cat
Pi i Vila, Francesc 93581 1277 francesc.pi@uab.cat
Polo Gómez, Juan 93581 4914 juan.polo@uab.cat
Queraltó Isach, Gerard 93581 1652 gerard.queralto@uab.cat
     
Personal Vinculat (col.laboradors docentes/recerca)
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Gonzalez-Solís, Sergi 93586 8087 Sergi.GonzalezSolis@uab.cat
Neissner, Christian 93581 3773 Christian.Neibner@uab.cat
Riembau Saperas, Marc 93581 2838 Marc.Riembau@uab.cat
Vantalon, Thibaud 93586 8087 Thibaud.Vantalon@uab.cat
     
Emèrits / Jubilats    
     
Cognoms, Nom Telèfon Correu electrònic
Baixeras Divar, Carmen 93581 2177 Carmen.baixeras@uab.cat
Bramón Planas, Albert 93581 1305 Albert.Bramon@uab.cat
Casas Vázquez, José 93581 2177 jose.casas@uab.cat
Fernández Moreno, Francisco 93581 2177 Francisco.Fernandez@uab.cat
García Doncel, Manuel  93581 2177 manuel.g.doncel@uab.cat
Mora Aznar, Maria Teresa 93581 1564 Teresa.Mora@uab.cat
Muñoz Domínguez, Juan Santiago        93581 2177 juansantiago.munoz@uab.cat
Pascual de Sans, Ramon 93581 2177 ramon.pascual@uab.cat
Vidal Quadras-Roca, Alejo 93581 2177  
Yzuel Giménez, María Josefa  93851 1933 Maria.Yzuel@uab.cat
Web de Formularis del Departament de Física En aquesta secció trobareu una sèrie de formularis per agilitzar tasques administratives

 

Prevenció i seguretat En aquesta secció trobareu més informació sobre prevenció de riscos i actuacions d’ emergència

 

Butlletí Oficial UAB Informació sobre acords i resolucions de la UAB

 

Plànols i accessos Plànols i accessos al Campus

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Física
Edifici C
08193 Bellaterra
(Cerdanyola del Vallès)
TEL +34 93 581 21 77
FAX +34 93 581 21 55
Secretaria
d.fisica@uab.cat
Direcció
direccio.d.fisica@uab.cat

 

 

 

 

2019 Universitat Autònoma de Barcelona