Participem


Biblioteca Escolar i Promoció de la Lectura
Coordinació: Martina Fittipaldi (martina.fittipaldi@uab.cat)

Didàctica del Xinès per Hispanoparlants
Coordinació a la unitat: Dolors Masats (dolors.masats@uab.cat)

Erasmus Mundus: Children’s Literature, Media and Culture
Coordinació a la UAB: Cristina Aliagas (cristina.aliagas@uab.cat)

Estudis del Discurs: Comunicació, Societat i Aprenentatge
Organitza: Universitat Pompeu Fabra
Coordinació a la UAB: Dolors Masats (dolors.masats@uab.cat)

Formació de professorat d'educació secundària obligatòria i batxillerat, formació professional i ensenyaments d'idiomes
    Especialitats: 
    Anglès. Coordinació: Emilee Moore (emilee.moore@uab.cat)
    Francès. Coordinació: Marilisa Birello (marilisa.birello@uab.cat)
    Llengua i Literatura Catalana i Castellana. Coordinació: Ana María Margallo (anamaria.margallo@uab.cat)
        
Recerca en Educació
Especialitat E4: Didàctica de la Llengua i la Literatura 
Coordinació a la unitat: Xavier Fontich (Xavier.fontich@uab.cat) Assignatures obligatòries de l’especialitat:

  • L'Educació Plurilingüe: Tendències i Perspectives de Recerca
  • Perspectives de Recerca en Educació Literària
  • Tendències de Recerca en l'Ensenyament de l'Escriptura         

Trastorns de la Comunicació i el Llenguatge (UAB, URL)

Tots els Màsters Oficials Consulteu les fitxes dels Màsters Oficials que organitzem

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura, i de les Ciències Socials

Edifici G-5, despatx G5-115. 08193 - Bellaterra (Cerdanyola del Vallès)

Tel: +34 93 581 18 78

d.did.llenguaarrobauab.cat

 

 

 

 

2022 Universitat Autònoma de Barcelona