Professorat 2015-2016


Cliqueu Cercar per veure les publicacions del Departament:
 

 

 






 
Adell Meseguer, Imma
Categoria: Associada
Despatx/extensió: 145 / 2629
MariaInmaculada.Adell@uab.cat


Línies de recerca: Escola inclusiva. Orientació educativa i vocacional. Aprenentatge competencial. Programes i recursos educatius de prevenció al risc d'abandonament escolar prematur.
 
Agud Morell, Ingrid
Categoria: Lectora
Despatx/extensió: 149 / 3007
ingrid.agud@uab.cat

Línies de recerca: Participació política, social i institucional de la infància i l’adolescència. Educació en valors. Educació i democràcia. Drets dels infants i joves.
Web: http://orcid.org/0000-0003-3759-5784

 
Alvarez Canovas, Isabel
Categoria:
Agregada
Despatx/extensió: 173 / 1411
Isabel.Alvarez@uab.cat

Línies de recerca: Societat de la Informació i desigualtats educatives; Formació del professorat i xarxes de coneixement en línea; E-learning en contexts internacionals.
 
Arnau Sabatés, Laura
Categoria:
Agregada Interina
Despatx/extensió: 145 / 2629
Laura.Arnau@uab.cat

Línies de recerca: Infància i adolescència en situació de risc. Trajectòries educatives i laborals d’èxit de joves extutelats. Orientació professional i avaluació de la intervenció educativa.
 

Bertran Tarrés, Marta
Categoria:
Agregada Interina
Despatx/extensió: 147 / 2973
Marta.Bertran@uab.cat


Línies de recerca: Educació, migracions i primera infancia; atenció i educació a la primera infància; relacions entre families i institucions educatives i relacions entre iguals.
Grup de recerca: EMIGRA
Web: http://www.uab.cat/web/-1263801907315.html

 
Buñuel Azor, Immaculada
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 171 / 3188
Inmaculada.Bunuel@uab.cat
 

Castejón Company, Alba
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 171 / 3188
Alba.Castejon@uab.cat


Línies de recerca: Desigualtats educatives.

 

Consola Parraga, Marc
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: 145 / 2629
Marc.Consola@uab.cat

 

Corbella Molina, Laura
Categoria: 
Pre-doctoral FPU
Despatx/extensió: 215 / 4832
Laura.Corbella@uab.cat


Línies de recerca: Educació social i pedagogia social. Ètica i valors en les relacions socioeducatives.

 
Fajardo Martínez, Sònia
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 172 / 3201
Sonia.Fajardo@uab.cat
 
Ferrer, Joana
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 146 / 1074
Joana.Ferrer@uab.cat

Línies de recerca: L'orientació educativa, l'acció tutorial i la cultura d'equip des del desplegament curricular i la pràctica educativa. Professionalització i millora continua del professorat, el centre i els serveis educatius.
 
 

Foradada i Villar, Mireia
Categoria: Associada
Despatx/extensió:  172 / 3201
Mireia.foradada@uab.cat


Línies de recerca: Educació formal i no formal; Gènere, exclusió  social, joves i Mentoria; Pensament i estudis  dels Feminismes

 

Janer Hidalgo, Àngela
Categoria:
Pre-doctoral
Despatx/extensió: 215 / 4832
Angela.Janer@uab.cat


Línies de recerca: Pedagogia social.

 

Jordán Sierra, José A.
Categoria:
Titular d'Universitat
Despatx/extensió: 149 / 3007
Josep.Jordan@uab.cat


Línies de recerca: Investigación fenomenológica‐hermenéutica, Dimensiones éticas de los profesores, Actitudes propias de los profesores destacados por su excelencia educadora

 
Martínez Chito, Lucas M.
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: 172  / 3201
LucasManuel.Martinez@uab.cat
 
Martínez Ortiz, Sergio
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: ND / 1419
Sergi.Martinez@uab.cat
 
Marzo Ruiz, Lourdes
Categoria: 
Associada
Despatx/extensió: 145  / 2629
Lourdes.Marzo@uab.cat

Línies de recerca: Educació emocional. Formació docent
 
Mèlich Sangrà, Joan Carles
Categoria:
Titular d'Universitat
Despatx/extensió: 147 / 2973
JoanCarles.Melich@uab.cat


Línies de recerca: Filosofia, Ètica i Antropolia de l'Educació
Grup de recerca: Cos i Textualitat (CT)
Web: http://cositextualitat.uab.cat/
 
Moschetti, Mauro Carlos
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: 215 / 4832
Mauro.Moschetti@uab.cat


Línies de recerca: Sociologia de l'educació, Privatització educativa, Avaluació de polítiques educatives.
Grup de recerca: GEPS
 

Pàmies Rovira, Jordi
Categoria:
Agregat interí
Despatx/extensió: 145 / 2703
Jordi.Pamies@uab.cat

Línies de recerca: Educació i migració marroquí (Educació, migracions i infància); Construccions, trajectòries i estratègies de joves emigrants llatinoamericans en espais transnacionals. Perspectives comparatives entre Catalunya i els Estats Units; Famílies transnacionals, relacions interculturals i integració socioeducativa de nens i joves d'origen estranger.
Grup de recerca: EMIGRA
Web: http://www.uab.cat/web/-1263801907315.html

 

Pineda Herrero, Pilar
Categoria:
Titular d'Universitat
Despatx/extensió: 148 / 3190
Pilar.Pineda@uab.cat


Línies de recerca: Formació al llarg de la vida. Resultats de la formació. Avaluació de la formació contínua. Eficàcia de la formació. Desenvolupament de recursos humans. Formació professional i FP dual. Talent emprenedor i formació; Equitat i formació (gènere, nivell socio-econòmic, nivell educatiu, orígen).
Grup de recerca: EFI
Web: http://grupsderecerca.uab.cat/efi/

 
Puente Rodríguez, Sílvia
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 144 / 1588
Silvia.Puente@uab.cat
 

Roca Casas, Enric
Categoria:
Titular d'Universitat
Despatx/extensió: 171 / 3188
Enric.Roca@uab.cat

Línies de recerca: Atenció a la diversitat i educació inclusiva; Educació de la diversitat cultural (intercultural); Currículum i disseny per competències; Formació inicial i permanent del professorat.

 
Rodríguez Bosch, Josep Lluis
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: 146 / 1074
JosepLluis.Rodríguez@uab.cat


Línies de recerca: Judaisme i pensament; Hermenèutica i educació; Teoria i història pedagògiques.
Grup de recerca: GOREAD (Grup d'Observació i Recerca Educativa en Atenció a la Diversitat).
 

Rodríguez Pérez, Sara
Categoria:
Post-doctoral
Despatx/extensió: 148 / 3190
Sara.Rodriguez@uab.cat


Línies de recerca: Infància i adolescència en risc social , sexualitat, gènere, educació emocional

 

Sala Roca, Josefina
Categoria:
Titular d'Universitat Despatx/extensió: 141 / 3189
Fina.Sala@uab.cat


Grup de recerca: IARS (Infància i Adolescència en Risc Social)
Web: http://grupsderecerca.uab.cat/iars/

 
Sánchez Martí, Angelina
Categoria:
Post-Doctoral
Despatx/extensió: 173 / 1411
Angelina.Sanchez@uab.cat

Línies de recerca: Educació i migracions, interculturalitat i cohesió social, suport i xarxes socials, ciutadania i valors,metodologia en recerca educativa.
Web: http://orcid.org/0000-0002-4719-4688
 
Santos González, Xavier
Categoria:
Associat
Despatx/extensió: 256 / 4077
Xavier.Santos@uab.cat
 
Sanz Escutia, Clara
Categoria:
Pre-doctoral FPU
Despatx/extensió: 215 / 4832
Clara.Sanz@uab.cat

Línies de recerca: Infància i adolescència en risc social. Grup de recerca: IARS

 
 

Saura Casanova, Geo
Categoria:
Post-Doctoral
Despatx/extensió: 146 / 1074
Geo.Saura@uab.cat


Línies de recerca: Neoliberalisme; política educativa i privatització; governança i estat; xarxes polítiques filantròpiques; think tanks; governamentalitat i biopolítica. 
Grup de recerca: Interdisciplinary Group on Educational Policies (GIPE-IGEP)
Web: http://gipe-igep.org/presentation.php

 
Serret Vidal, Carme
Categoria:
Associada
Despatx/extensió: 171 / 3188
Carme.Serret@uab.cat
 

Solà Gussinyer, Pere
Categoria:
Catedràtic d'Universitat. Professorat Emèrit.
Despatx/extensió: 146 / 1074
Pere.Sola@uab.cat

Línies de recerca: Aportacions de la Història de l'Educació a la Pedagogia Aplicada i Teòrica; Fonts de la Història de l'Educació: la memòria oral de la renovació educativa. El mètode biogràfic; Societat civil i capital social a través de la història: els canals de l'educació informal; La història de l'educació catalana en el marc europeu.

 

Úcar Martínez, Xavier
Categoria:
Catedràtic d'Universitat
Despatx/extensió: 144 / 1581
Xavier.Ucar@uab.cat
 

Línies de recerca: Las relacions socioeducatives. Pedagogía Social/Educació Social. Educació comunitaria (Animació Sociocultural / Desenvolupament comunitari). Empoderament personal i comunitari. Teatre, educació social i animació teatral. Avaluació participativa. Enfocament de les capacitats de A. Sen i M. Nussbaum.

 

Urrea Monclús, Aida
Categoria: Post-doctoral
Despatx/extensió: 171 / 3188
Aida.Urrea@uab.cat
 

Línies de recerca: Protecció de la infància: reunificació familiar, família biològica, parentalitat positiva i resiliència.  Drets de la Infància: enfocament de drets, participació i empoderament infantil, integració dels drets de la infància a l'àmbit educatiu.

 

Valdivia Vizarreta, Paloma
Categoria: Associada
Despatx/extensió: ND / ND
Paloma.Valdivia@uab.cat
 

Línies de recerca: Tecnologia i canvi social; Tecnologies de la Informació i Comunicació per al desenvolupament; e-learning; gestió i planificació de projectes; sostenibilitat de projectes socioeducativos; capital social; educació en el temps lliure.
Grup de Recerca: DIM-EDAINET: Entorns d'aprenentatge, innovació educativa i tecnologies.

 

Vásquez Valdebenito, Alicia del Carmen
Categoria: Associada
Despatx/extensió: 172 / 3201
Alicia.Vasquez@uab.cat
 

Línies de recerca: Procesos y acompañamiento educativo; Comunicación y relacion

 

Zarate Alva, Nair Elisabeth
Categoria: Associada
Despatx/extensió: 172 / ND
Nairelizabeth.zarate@uab.cat
 

Línies de recerca: Infancia, Adolescencia en Riesgo de Exclusión Social e Inteligencia Emocional.

 

 

Plānols i accessos El mapa del departament i els plānols i accessos al Campus

 

Butlletí Oficial UAB Informaciķ sobre acords i resolucions de la UAB

 

CONTACTA AMB NOSALTRES

Departament de Pedagogia Sistemātica i Social
Edifici G6
Campus de la UAB
08193 Bellaterra
(Cerdanyola del Vallès)

Tel: +34.93.581.14.19
Fax:+34.93.581.14.19

d.ped.sistematicaarrobauab.cat

 

 

 

 

2018 Universitat Autōnoma de Barcelona