UAB

Māster Oficial - Estudis Avanįats de Llengua i Literatura Catalanes

Coordinador del māster

Xavier Villalba

Professorat

Compta amb els māxims especialistes dels departaments de Filologia Catalana de la UAB i de la UB.

Relaciķ de professors

1.  Universitat Autònoma de Barcelona

Argenter Giralt, Joan Albert
                Catedràtic d’Universitat
                935812350
                Joan.Argenter@uab.cat
Bartra Kaufmann, Anna
                Professora Titular d’Universitat
                935812015
                Anna.Bartra@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/bartra.html
Bonet Alsina, Eulàlia      
                Professora Titular d’Universitat
                935812361
                Eulalia.Bonet@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/bonet.html
Cabré Monné, Teresa
                Professora Titular d’Universitat
                935868070
                Teresa.Cabre@uab.cat 
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/cabre.html
Cabré Ollé, Lluís
                Professor Titular d’Universitat
                935868075
                Lluis.Cabre@uab.cat
                http://www.narpan.net/membres/investigadors/lluiscabre.html
Campillo Guajardo, Maria
                Professora Titular d’Universitat
                935868078
                Maria.Campillo@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/gelcc/membres/campillo.html
Casals Martorell, Daniel
                Professor Titular d’Universitat
                935861791 
                Daniel.Casals@uab.cat
Cassany Cels, Enric
                Professor Titular d’Universitat
                935812358
                Enric.Cassany@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/gelcc/membres/cassany.html
Coroleu Lletget, Alejandro
                Investigador ICREA i Professor Associat
                935868149
                Alejandro.Coroleu@uab.cat
                http://www.narpan.net/membres/investigadors/alejandrocoroleu.html
Espinal Farré, M. Teresa
                Catedràtica d’Universitat i ICREA Acadèmia
                935811854
                Teresa.Espinal@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/espinal.html
Gonzàlez Quesada, Alfons
                Titular d’Universitat
                935811541
                Alfons.Gonzalez@uab.cat         
Martínez-Gil, Víctor
                Professor Titular d’Universitat
                935868072
                Victor.Martinez@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/gelcc/membres/martinez.html
Massanell Messalles, Mar
                Professora Agregada Interina
                935811557
                Mar.Massanell@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/massanell.html
Mateu Fontanals, Jaume
                Professor Agregat
                935814833
                Jaume.Mateu@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/mateu.html
Picallo Soler, M. Carme
                Professora Titular d’Universitat
                935812349
                Carme.Picallo@uab.cat 
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/picallo.html
Pujol Gomez, Josep
                Professor Titular d’Universitat
                935868075
                Josep.Pujol@uab.cat 
                http://www.narpan.net/membres/investigadors/joseppujol.html
Rigau Oliver, Gemma
                Catedràtica d’Universitat
                935811222       
                Gemma.Rigau@uab.cat
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/rigau.html
Vall Solaz, F. Xavier
                Professor Titular d’Universitat
                935812359         
                Francesc.Vall@uab.cat 
                http://filcat.uab.cat/gelcc/membres/vall.html
Villalba Nicolas, Xavier
                Professor Titular d’Universitat
                935814911         
                Xavier.Villalba@uab.cat 
                http://filcat.uab.cat/clt/membres/professors/villalba.html
 

2.  Universitat de Barcelona

Anna Alberni Jordà
                Professora ICREA i Associada d'Universitat
                anna.alberni@ub.edu
                93 403 56 24
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/anna-alberni-jorda
Núria Alturo Monné
                Professora Titular d'Universitat
                nalturo@ub.edu
                93 403 56 33
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/nuria-alturo-monne
Lola Badia Pàmies
                Catedràtica d'Universitat
                lola.badia@ub.edu
                93 403 56 29
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/lola-badia-pamies
Francesc Bernat Baltrons
                Professor Agregat d'Universitat
                francesc.bernat@ub.edu
                93 403 56 19
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/francesc-bernat-baltrons
Emili Boix Fuster
                Catedràtic d'Universitat
                eboix@ub.edu
                93 403 56 15
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/emili-boix-fuster
Josefina Carrera-Sabaté
                Professora Titular d'Universitat
                jcarrera@ub.edu
                93 403 56 20
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/josefina-carrera-sabate
Glòria Casals Nogué
                Professora Titular d'Universitat
                gcasals@ub.edu
                93 403 56 28
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/gloria-casals-nogue
Lluís Cifuentes i Comamala
                Professor Agregat d'Universitat
                lluiscifuentes@ub.edu
                93 402 09 65
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/lluis-cifuentes-i-comamala
Josep M. Domingo Clua
                Professor Titular d'Universitat
                jmdomingo@ub.edu
                93 403 56 18
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/josep-m-domingo-clua
Jordi Fortuny Andreu
                Professor Lector d'Universitat
                jordifortuny@ub.edu
                93 403 56 22
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/jordi-fortuny-andreu
Maria Rosa Lloret Romañach
                Catedràtica d'Universitat
                mrosa.lloret@ub.edu
                93 403 56 13
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/maria-rosa-lloret-romanach
Josep Murgades
                Catedràtic d'Universitat
                murgades@ub.edu
                93 403 56 25
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/josep-murgades
Lluís Payrató
                Catedràtic d'Universitat
                payrato@ub.edu
                93 403 56 17
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/lluis-payrato
Maria Pilar Perea Sabater
                Professora Titular d'Universitat
                mpilar.perea@ub.edu
                93 403 56 14
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/maria-pilar-perea-sabater
Clàudia Pons Moll
                Professora Agregada d'Universitat
                claudia.pons@ub.edu
                93 403 56 16
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/claudia-pons-moll
Joan Santanach Suñol
                Programa de Retenció del Talent
                jsantanach@ub.edu
                93 402 09 65
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/joan-santanach-sunol
Albert Soler Llopart
                Professor titular d'universitat
                albert.soler@ub.edu
                934035629
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/albert-soler-llopart
Josep Solervicens Bo
                Professor Titular d'Universitat
                jsolervicens@ub.edu
                93 403 56 23
                http://filcat.ub.edu/directori-organitzatiu/josep-solervicens-bo

Si tens dubtes o vols més informaciķ pots omplir el formulari següent: *Camps obligatoris

Un cop enviat el formulari, rebrās un correu de confirmaciķ de la teva peticiķ

Web del māster http://masters.filescat.uab.cat/moiellc/